GVT Nedir? Genesis Vision Token (GVT) Nasıl Alınır?

Genesis Vision Token (GVT) Nedir? GVT nasıl alınır? GVT Nereden alınır ve şuan kaç dolar seviyesinde işlem görüyor...

0
1024

Alt coin incelemelerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yeni ve popüler alt coinlere öncelik verdiğimiz için bu yazımızda da kısa sürede iyi yükseliş trendi yakalayan GVT yani Genesis Vision Token‘i ele alacağız.

GVT çok yakın bir tarih olan Kasım 2017’de borsada işlem görmeye başlamıştır. İlk işleme başladığı zamanda USD bazında bakacak olursak 2 Dolar civarındaydı. İki ay bile dolmadan 23 kat yükselerek 46 Dolar seviyelerini test etti ve biraz geri çekilerek şuan (8 Ocak 2018) 34 dolar seviyelerine geldi. Gelelim “GVT Nedir?” , “GVT Nasıl Alınır?” gibi soruların cevabına..

Genesis Vision Token (GVT) Nedir? 

Blockchain teknolojisi ve Akıllı Sözleşmeler üzerine kurulu özel güven yönetimi piyasasının ilk platformu.
Amaçları: Borsaları, aracıları, tüccarları ve yatırımcıları merkezsiz, açık ve dürüst bir ağa dahil ederek finansal pazarı daha da küresel hale getirmek.

Piyasaya sürülecek olan toplam token adedi: 4,436,644 GVT

Şuanda işlem gören token adedi: 4,436,644 GVT

08.01.2018 USD ve BTC fiyatı: 34,35 USD / 0.00221346 BTC

Toplam piyasa değeri : $128.016.042 USD / 8,249 BTC

Token adedi az olan ve sağlam projeleri olan alt coinler her zaman ilgimi çekmiştir. GVT de bunlardan biri. Toplamda 4 Milyon adet token olması eğer projelerinde başarılı olurlarsa iyi kazançlar sağlayabilir. Aynı şekilde başarısız olurlarsa da zarar ettirebilir. Ama ben şahsi olarak GVT Coin’den umutluyum. Bu yüzden de bir miktar yatırım yaptım.

2 ay gibi kısa bir sürede istikrarlı bir yükseliş trendi ile 2 dolar seviyesinden 46 dolara yükselmesi ve oradan düzeltme yaparak 34 dolara gelmesi şuan için GVT‘yi gayet olumlu kılıyor diyebiliriz. Günlük 20 Milyon dolar civarında işlem hacmine sahip, piyasa değerine göre oldukça iyi bir hacim.

Aşağıdaki grafikte USD ve BTC bazlı GVT grafiğini görebilirsiniz.

 

GVT Nasıl Alınır? GVT Hangi Borsalarda İşlem Görüyor?

GVT şuanda 4 farklı borsada işlem görüyor bunlar sırasıyla;

Binance

Kukcoin

HitBTC

EtherDelta

İşlem hacmine göre üstten aşağıya doğru sıraladım. En fazla işlem Binance borsasında oluyor. Size hangi borsa uyuyorsa ona üye olarak işlem yapabilirsiniz.

Binance borsası incelemelerime göre diğerlerine nazaran her açıdan daha olumlu olarak ön plana çıkıyor. Binance borsası şuanda dünyanın en büyük kripto para borsasıdır ve bir kaç gün evvel üye alımlarına sınırlama getirmiştir. Fakat ara ara üye alımı yapmaktadır. Aşağıda linkini verdiğim yazımızda Binanceye üye olmak ve binance kullanımıyla ilgili detaylı bir rehber oluşturduk. Dilerseniz konumuza göz atabilir ve üye olabilirsiniz.

Binanceye Nasıl Üye Olunur? 

 

 

Yorum Yap