Hamallık Yaparak Para Kazanmak

0
208

Hamallık yaparak para kazanmak zor işlerden biridir. Hamallık işi çok zor ve aşamaları bulunan bir iştir. Hamallık ile çok para kazanılabilir fakat hamallık yapan kişilerde sağlık problemleri çıkabilir. Özellikle bel ile taşınan yüklerde bu işi yapan kişilerde bel fıtığı gibi ciddi sağlık problemleri çıkabilir. Hamallar, el ile taşıma, sırt ile taşıma, küfe ile taşıma, el arabası ile taşıma, sırık ve ip ile taşıma gibi birçok yöntem kullanabilirler.

Hamal Nedir?

Hamal, para karşılığında taşınması gereken malzemeleri bir yerden bir yere taşıyan meslek gruplarına denir. Oldukça zor ve güç olan bir meslektir.

Hamallık İle Nasıl Para Kazanılır?

Hamallık yaparak para kazanmak için ilk olarak çeşitli aşamalardan geçmeniz gerekir. İlk olarak hamallığın çok yapıldığı yere gitmeniz gerekir. Eğer İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız, buralarda hamallık yapan kişiler genelde birbirleri tanıyan kişilerden oluşur. Bu yüzden eğer bir tanıdık varsa onun yanına gidip çalışmanızda sizin için faydası olur.

Ne kadar fiziğiniz bu işe uygun olsa bile büyük şehirlerde bir tanıdığınız yoksa bu işlerle uğraşan işe girmeniz gerçekten çok zor olur. Eğer hamallık işi gerçekten yapmak istiyorsanız gücünüz yanında birde çok uyanık olmanız lazım, fazla ısrarcı olmayın işi yaparken ve taşımacılık yaptığınız kişiyle ücret işlemini önceden halledin aksi takdirde işi yaptıktan sonra anlaşmanız biraz zor olur. Bu şekilde hamallık yapılarak gerçekten iyi paralar kazanabilirsiniz fakat bel ve sırt ağrıları gibi sorunlar da çıkabilir.

Yorum Yap