Hindistan’ın Eyalet Hükümeti Ülkenin “İlk Blockchain Bölgesini” Kuruyor

0
69

Ülkede yer alan tüm blok zinciri ile ilgili gelişmelere daha fazla bilgi almak ve kullanmak için, Hindistan’ın Telangana eyaleti hükümeti, ülkenin IT birikimi olan Tech Mahindra ile Hindistan’ın İlkini geliştirmek için bir mutabakat anlaşması imzaladı. Blockchain Bölgesi.

MoU geçtiğimiz hafta 3 Ağustos’ta Haydarabad’da düzenlenen Uluslararası Bloklaşma Kongresi sonrasında imzalandı. Economic Times India tarafından bildirildiği üzere Blockchain District, DLT uygulamalarının geliştirilmesini teşvik ederken tüm blockchain şirketlerinin ve şirketlerinin kuluçka merkezi olarak hizmet verecek.

Telangana’nın başkenti Haydarabad’da hükümet tarafından finanse edilen fiziksel binalar inşa edilecek ve geliştirilecek. Telangana’nın IT Bakanı KT Rama Rao şunları söyledi: “ Telangana hükümeti Hindistan’daki Blockchain Bölgesi’ne öncülük etmekten gurur duyuyor. Tech Mahindra’nın desteğiyle, sektörler arasında Blockchain teknoloji çözümleri ve platformları sağlama konusunda bir referans noktası oluşturmayı düşünüyoruz. ”

Genel olarak blockchain teknolojisini takdir ederken, Rao ayrıca şunları söyledi: “ Blockchain kullanılarak yapılan işlemler değişmez ve şeffaftır, bu yüzden kamu sektöründe birçok finansal olmayan kullanım için ideal bir aday haline getirir. Buna sağlık hizmetleri, emlak, sigorta, arazi kayıtlarını yönetme, refah ödemelerini yönetme, eşler arası enerji işlemleri ve diğer sektörler dahildir. ”

Buna ek olarak, Tech Mahindra, eyalet hükümetinin şehirdeki blok zinciri gelişimini körükleyecek tüm düzenleyici ve politika desteklerini alacak. Kongre etkinliğinde, Tech Mahindra, şirketin “10.000’den fazla işlemi bir saniyede gerçekleştirebilen” ademi merkezileştirilmiş uygulama (DApps) geliştirmek için hükümet uyumlu bir platform olacağını söyleyen Eleven01 Protokolü adlı kendi blockchain projesinin lansmanını da duyurdu.

Eleven01 Vakfı’nın Hindistan’daki şefi Rama Iyer şunları söyledi: “ Protokol, danışmanlardan, inkübatörlerden, mükemmeliyet merkezlerinden (COE) ve girişim fonlarından oluşan Hint blok zinciri girişimleri için tüm hizmet ekosistemini güçlendirecek. Bununla birlikte, erken aşamadaki blockchain başlangıçları, tek ve uyumlu bir varlıktan gereken her türlü desteği alacaktır. ”

Telangana ve onun komşu devlet Andhra Pradesh, hükümet reformlarının bir parçası olarak blockchain gelişmelerini zorlamakta oldukça aktifler. Geçen yıl Andhra Pradesh, arazi anlaşmazlıkları sorununu çözmek için arazi kayıtları için blockchain teknolojisini kullanmayı önerdi.

Bu yılın başlarında, Hindistan’ın en çok politika yapan kuruluşu olan – Hindistan Ulusal Dönüşüm Enstitüsü (NITI Aayog) – sahte ilaçlara karşı mücadele etmek için blockchain teknolojisini kullanma fikrini önerdi .

NITI Aayog CEO’su Amitabh Kant , aynı zamanda Blockchain Kongresi etkinliğinde yer alan katılımcılardan biriydi: “ Diğer teknolojilerden farklı olarak Blockchain vatandaşlara veya tüketicilere görünmez, ancak arka planda çalışır. Nerede kullanılabileceğini ve nerede az ya da hiç değeri bulunmadığını anlamak önemlidir. Blockchain’in avantajlarından önemli ölçüde yararlanan durumları kullanmak için çalışmamız gerekiyor. ”

Yorum Yap