Hosting Şirketi Kurarak Para Kazanmak

0
416

Hosting firması kurup yabancı firmalardan aldığınız ideal fiyatlardaki barındırma hizmetini komisyon alarak website sahiplerine satabilirsiniz. Website adedi günden güne artıyor ki sizde derli toplu bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Hosting firmaları gelecekte gözde bir internet şirketine dönüşebilir. Sadece hosting 2013 yılsinde 70 milyon liraya yabancı firmaya satılmıştır. Türkiye’de Güzel Hosting, Natro, İsimtescil ve İhs binlerce müşterisi olan gözde hosting firmalarıdır. Dünya’da ise Godaddy en büyük host ve domain firmasıdır.
Hosting firması kurmak amacıyla barındırma desteği alıp bu desteği müşterilerinize bölüştürmek gerekiyor. Karlılık olarak 1000 liraya aldığınız barındırma hizmetini başlangıçta 100 müşteriye 50 – 100 lira seviyesine dağıtıp kaliteli host hizmeti verebilirsiniz. Bu rakamı 500 müşteriye çıkardığımızda yıllık 25000 – 50000 lira ek geliriniz olur. Domain hizmeti de size ek gelir sağlar. Bu rakam derli toplu olarak her yıl yenilenir. Hosting firmasını kurmak amacıyla şirket kurmak gerekir. Bu sayede internet üzerinden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz. Fakat vergi ve banka kesintileri olacaktır.
Hosting firması kurmak amacıyla hazır bir sistem satın alıp direkt sektöre giriş yapabilirsiniz. Bu iş amacıyla kullananlara yüksek süratte teknik destek vermek gerekir. Bu iş amacıyla part time bir yazılımcı tutabilirsiniz. Forumlarda, websitelerinde ve Google gibi reklam ağlarında tanıtım yaparak müşteri kitlenizi arttırabilirsiniz. Müşterileriniz de sizin en büyük referans kaynağınız olacaktır. Müşterilerinize kampanya düzenleyip onların size referans olamalarını sağlamak en iyi reklam çalışması olacaktır.

Yorum Yap