İnstagramdan Para Kazanabilir Miyim?

1
390

Gelişmiş teknoloji ve değişen yaşam biçimleri, kişilerin internette daha fazla vakit harcamasına sebep olmuş ve ihtiyaç sahipleri her geçen gün yenisi eklenen tekniklerle para kazanmaya başlamıştır. Yakın geçmiş sosyal ağ yeniliklerinden olan İnstagram sayesinde evde ek iş yapmak isteyen, boş zamanlarını nakde çevirmek isteyen ya da iş yeri ortamından uzak evden çalışmak isteyenler İnstagram’ın nimetlerinden faydalanabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirler.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Hemen her sektörde olduğu gibi internet üzerinden para kazanmak için de sistemin iyi bilinmesi ve akılcı programların yapılması gereklidir. İnstagram üzerinden kazanç sağlamayı hedefleyen ihtiyaç sahipleri, öncelikle bu platforma ait teknik bilgilerini kontrol etmeli ve eksiklerini tamamlamalıdır. Bunun dışında hangi alanda yükselmek istediğinizi de belirlerseniz, para kazanmanın ilk evresini atlatmış olacaksınız. Her geçen gün kullanım sayısı hızla artan İnstagram vasıtasıyla, hedef kitleniz dünya sınırlarını kapsamaktadır. Durumun böyle olması kişilerde yeni iş fikirlerine yönetmiş ve kazanç hedeflerini de üst seviyelere taşımıştır.

İnstagram’dan para kazanma yolları

Hitap edeceğiniz kişi sayısı göz önüne alındığında, çalışmalarınız fark edilemesin çok uzun zamanlar almayacaktır. Fakat bu durum sayesinde yüksek kazançlar sağlanabileceği gibi, yapılan hatalı işler ya da kurnazlıklar itibarınızın ve gelir kapınızın son bulması gibi üzücü durumlarla sonuçlanabilir. İnstagram’dan yapabileceğiniz işlere baktığımız da; hesabınız üzerinden ürün satarak (satış ortaklığı) ya da reklam alarak internet üzerinden para kazanmanız mümkün olmaktadır.

1. İnstagram’dan satış ortaklığı yaparak para kazanmak

Yaratıcı, ilgi çekici fotoğraf ya da video paylaşım uygulaması olan İnstagram’dan para kazanmanın en önemli yöntemlerinden biri ürün satışıdır. Yaklaşık 200 milyon kullanıcı sayısına sahip olan bu dev ağ ile sadece bireysel çalışmalar değil, Globalleşmiş markaların ürün tanıtımı ve satış pazarı haline gelmiştir. Birçok dünya ülkesinden olduğu gibi Türkiye’de de İnstagram, yaratıcı ve özgün çalışmalarla çevirim içi alışveriş halini almıştır. Bireysel olarak İnstagram’dan para kazanmayı hedefleyen gruplar ise, ürününü İnstagram üzerinden duyurmak ve takipçi kitlelerinden faydalanmak amacıyla ihtiyaç sahiplerine çeşitli teklifler sunmaktadır. Burada firmalar tarafından tercih edilen kişi olmanız, takipçi sayınızla eş değerdir. Yani takipçi, teknik tabirle potansiyel hedef kitle sayınızın fazla olması İnstagram üzerinden para kazanmanızı kolaylaştıran etkenlerdir.

2. Reklam Almak

Ürününü tanıtmak, hizmetini sunmak ve marka bilinilirliğini arttırmak isteyen firmalar, yakın zamanda sosyal medya da hayata geçen, İnstagram’dan reklam alma özelliği ile reklam verme de adeta yarış haline girmişlerdir. Kullanıcı sayısı milyonlarla ölçülen önemli sosyal ağlardan birine reklam vermek, kuşkusuz ki hiçbir markanın hayır diyemeyeceği bir uygulamadır. Hal böyle olunca firmalar, yine İnstagram üzerinden takipçi sayısını göz önünde tutarak, reklam vereceği kişilere ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada kişiler, popüler video ya da resimlerde reklam içeriği kullanmakta ya da sayfanın fark edilir kısmında ilgi çekici görseller kullanarak, kişileri reklama yöneltmektedir. Ödemelerin ziyaretçi sayısına göre belirlendiği bu sistem de, çalışma disiplini ve yaratıcı uygulamalarınıza göre yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Daha fazla kazanmak için yapmanız gerekenler

a) İnstagram Ziyaretçi Sayınızı Arttırın

Bu platform sayesinde para kazanmak isteyen tüm ihtiyaç sahipleri, takipçi sayısını üst seviyelerde tutmalıdır ki firmaların en hassas noktasını bu istatistikler oluşturmaktadır. İnstagram’da takipçi sayısını arttırmak için, ilginç resim ya da videolar paylaşmak, hesabınızı sürekli aktif etmek, diğer sosyal ağlar ile uyum halinde olmak, programlı ve sabırlı olmak dikkat edilmesi gereken temel kurallardır.

Hashtag’ler kullanın, paylaştığınız fotoğraf ya da videolarda muhakkak hashtag kullanın, bu sayede beğenen kişi sayısı artacak ve takipçiniz olmayan diğer kullanıcılara da ulaşma şansı yakalayacaksınız. Son dönemlerde yapılan çalışmalara göre, paylaşımlarında hashtag kullanan kişiye göre, bu özelliği kullanmayan kişilerin beğeni sayısının daha az olduğu istatistiksel olarak kanıtlanmıştır.

b) Özgün Ve Yaratıcı Olun

Görsel olarak kullandığınız sosyal ağların hemen hepsinde, hiçbir yerde olmayan, ilk olduğunuz ve kendinizden bireyler kattığınız videolara ile diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Yüklemelerin düzenli periyotlarda yapılması halinde ise, takipçiler adeta sadık birer üye haline gelecektir.

c) Düzenli Olarak Paylaşımda Bulunun

Takipçi sayınızı arttırmak için bahsedilen özelliklerde video ya da görsellerin sürekliliği olmalıdır. 3 gün paylaşımda bulunup 4 gün pasif kalmak, kişileri sayfanız dan soğutacak ve sizi takip etmeyi bırakacaklardır.

Sabırlı olmak; geniş bir çerçeveye hitap eden İnstagram’dan para kazanmak için ve takipçi sayısı arttırmak için sabır da işinizin bir parçasıdır. Tüm kuralları tamamlamanız halinde kimi zaman birkaç hafta, kimi zaman da birkaç ay sonra sizi fark eden kişiler olacaktır.

İnstagramdan Para Kazanmak Zor Mudur?

Para kazanmak isteyen kişi, hangi branşta ya da hangi yöntemle olursa olsun belirli zorluklara hazırlıklı olmalıdır. Çünkü Kolay yoldan bir anda yüksek gelirler sağlamak mümkün değildir. Ancak, internet üzerinden para kazanma, standart iş yaşamına nazaran daha konforlu ve kolaydır. Kişilerin yapması gereken ise, bu alanda bilgi sahibi olmak programlı çalışmaktır. Düzenli çalışma sistemini oturtturan ve belli başlı kurallara uyum sağlayan birçok kişi, ekonomilerine İnstagram’dan para kazanarak destek olmaktadır.

1 yorum

Yorum Yap