İnternetten Döküman Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

0
325

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte internetten para kazanmak oldukça yaygın bir hale geldi. Öğrenciler, ev hanımları, ek gelir sağlamak isteyenler gibi birçok kişi internet üzerinden çeşitli yollarla para kazanıyor ve üstelik bunu evde çayını kahvesini içerken yapıyor İnternet’te her yaşa. Her düzeye uygun derece iş bulabilmek mümkün. Bunlardan biriside şüphesiz internetten doküman çevirisi yaparak para kazanmak. Eğer bildiğiniz almanca, İngilizce, fransızca Arapça, ispanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Portekizce, gibi yabancı bir dil varsa çevirmenlik yaparak bunu kazanca dönüştürebilirsiniz

İnternetten Doküman Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Özellikle yabancı ülkelerde oldukça popüler olan bu sistem sayesinde birçok siteler kurulmuş. Bu sitelerden istediğiniz kadar para kazanmak sizin elinizde. Sitelerden birine kayıt olduğunuzda sizi denemek için bir yazı gönderiliyor ve siz onun çevirisini yapıyorsunuz. Sitenin editörleri tarafından kabul edildiğinde artık o sitenin doküman çevirisi yapan yazarı oluyorsunuz. Size gelen işleri verilen süre içerisinde tamamlayıp sisteme gönderiyorsunuz. Yazınızın içeriği kontrol edilip onay aldığı takdirde 100 kelimeye 3 TL gibi bir miktar kazanıyorsunuz. Sitenin size belirlemiş olduğu para miktarını doldurduğunuz takdirde istediğiniz zaman paranızı çekebilirsiniz. Aynı zamanda birden fazla siteye kayıt olarak kazancınızı daha fazla orana arttırabilirsiniz.

Doküman Çevirisi Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim?

İnternet üzerinden doküman çevirisi yapmak için öncelikle çevirmen arayan siteleri bulup başvuru da bulunmanız gereklidir. Ön başvurunuz onaylandığında sitenin size göndermiş olduğu deneme makalesini çevirerek tekrar siteye yollamalısınız. Sistem çevirmiş olduğunuz makaleyi uygun bulduğunda elektronik posta yoluyla size bildirecektir. Postanıza gelen bildiri sonucu e-posta ve şifrenizle sisteme giriş yapabilir ve sitede size verilen yazıları çevirmeye başlayabilirsiniz. Sitenin editörleri tarafından kontrol edilecektir. Bu yazılarınız onaylandığı takdirde belirtilen miktar hesabınıza yatacaktır. Sitenin belirlemiş olduğu miktara ulaştığınızda banka hesabınızdan gidip paranızı çekebilirsiniz. Sitenin koymuş olduğu kurallara uymadığınız takdirde siteden uzaklaştırılma, siteden atılma, bir hesabınızdan bir miktar para düşürme gibi cezalarla karşılaşabilirsiniz. Fakat tüm kurallara uyulduğu takdirde istediğiniz kadar para kazanmak sizin elinizde.

Yorum Yap