İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?

4
613

Bundan beş yıl önce mobil internet alanında yaşanan hızlı gelişmenin şaşkınlık verici bir yükseliş içinde olduğunu savunan uzmanlar kesinlikle haklı çıktı. Günümüzde mobil internet kullanıcı sayısı bilgisayar ile erişim sağlayanları bile geçmiş durumda. Bu online ticaret açısından harika bir haber. Çünkü internet erişimine kavuşan herkes online ticaret yapan firmalar için potansiyel müşteri olmaya adaydır. Aslında yaşanan tüm bu gelişmeler en çok bireysel internet girişimcilerine yarıyor. Çünkü hem internet kullanıcı sayısı hem de reklam veren firma sayısı arttıkça bundan en büyük fayda gören internetten para kazananlar oluyor. Kısacası günümüz koşulları internetten para kazanmak için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

İnternetten nasıl para kazanılır?

Reklam ya da pazarlama odaklı gerçek internetten para kazanma yollarına başvurmak atılması gereken ilk adımdır. Bu acıdan son derece şanslısınız. Seçenek bol ve bunların arasından mutlaka size uygun bir internetten para kazanma fikri çıkacaktır.

Şimdi, internetten nasıl para kazanılır maddeler halinde açıklamaya çalışalım.

1. Blog yazarak para kazanmak

Büyük bir keyifle yaptığım ve ısrarla tavsiye ettiğim blog yazarlığı bu dönemde en iyi bireysel internet girişimleri arasında gösteriliyor. İşine sahip çıkan bir blog yazarı tek başına gösterdiği çabayla aylık 10 bin TL’den daha yüksek kazanç elde edebiliyor. Üstelik Türkiye şartlarında bile bu rakama kolayca ulaşan binlerce uzman blog yazarı var. Burada kullandığım uzman kelimesi kafanıza soru işareti düşürmesin. Bu alanda uzmanlaşıp blog yazarak para kazanmak için diploma şart değil. Bugün alanında uzman olan pek çok blog yazarının sadece bir kaç yıl öncesine kadar internetten para kazanma yollarıhakkında en ufak bir teorisi bile yoktu. Biraz merak bile bazen insanları farklı alanlara çekmeye yetiyor. Burada maddeler halinde yazacağım tüm yöntemler daha önce her ayrıntısı ile kaleme alındığı için sadece özet geçiyorum.

2. Satış ortaklığı ile para kazanmak

Hiçbir internetten para kazanmayöntemi satış ortaklığı kadar esnek bir yapıya sahip değildir. Ayrıca hedef kitleyi yakalamayı beceren her satış ortağı ufak bir servet kazanma şansına sahiptir. Tek yapmanız gereken komisyon karşılığında sizinle hiç alakası olmayan ürünleri hedef kitleye tanıtmak. Bunun karşılığında ürün sahipleri size her satıştan belli bir pay veriyor. Ücretli reklam kampanyaları yaparak çok hızlı para kazanabilir veya blog, sosyal medya gibi alanları etkili biçimde kullanarak sermayesiz internetten para kazanabilirsiniz. Satış ortakları açısından bakarsak; yüksel kazanç, esnek çalışma saatleri ve sermayesiz kazanç gibi büyük avantajlara sahip harika bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca blog yazarlığı ile entegre bir biçimde yapıldığında ortaya çok güçlü bir sistem çıkıyor. Blog üzerinden tanıtım faaliyetleri yapıldığında reklam giderleri tamamen ortadan kalkıyor ve elde edilen komisyon %100 satış ortağına kar kalıyor.

3. Youtube’dan para kazanmak

Yapacağınız özgün video paylaşımları sayesinde Youtube’dan para kazanmafırsatına sahipsiniz. Özen göstermeniz gereken konular; videolar %100 özgün olmalı, telif haklarına saygılı olmalı ve en önemlisi ilginç olmalı ya da doyurucu bilgiler içermeli ki insanlar paylaştığınız yayınlara ilgi göstersin. Evet, fikir yürütmek kolay, aranızda ben kesin fenomen olurum diyenler bile vardır, ancak iş uygulamaya gelince çoğu zaman işler yolunda gitmiyor. Aslında bu işten azda olsa para kazanan binlerce Türk yayıncı var, fakat bizim amacımız tatmin edici rakamlar elde etmek. Sadece bu işi yürütmek için ekip kuran ve profesyonel olarak düzenli video yayınlayan onlarca kanal açıldı. Bunların büyük kısmı yurt dışından yayın yapan İngilizce kanalları örnek alarak Youtube’dan para kazanmaya çalışıyor. Bu tür para kazanma yöntemlerinde insanların eğilimlerini daha önceden tahmin etme lüksüne sahip olduğunuz için elinizde büyük bir koz oluyor.

4. Facebook’tan para kazanmak

Popüler sosyal siteler insanların istilasına maruz kaldığı sürece her zaman internetten para kazanmaya elverişlidir. Facebook fan sayfaları insanları bir araya toplamanın en kolay olduğu alanlardır. Ayrıca satış ortakları hedef kitle odaklı fan sayfaları açarak bu alanı çok daha verimli olarak kullanabiliyor. Sayısal açıdan tatmin edici beğeni almış olan fan sayfaları satış ortaklığı amaçlı kullanılabileceği gibi forumlar aracılığı ile satışa çıkarılabilir. Bu sizin Facebook’tan para kazanma fikrine bakış açınıza bağlıdır. Popüler bir fan sayfası bir nevi nakit para demektir. Elinizin altında bedava olmasına rağmen böyle etkili bir reklam fırsatı varken zaten her şekilde bunu paraya çevirmeniz mümkün.

5. Makale yazarak para kazanmak

Bu işte uzman olan editörler 1.000 kelimelik profesyonel bir makale yazmak için 50-75 TL para talep ediyor. Ayrıca pek çok forum sitesinde 1.000 kelimelik bir makale için 15-20 TL talep eden ucuz makale yazarları bulmanız mümkün. Arada ücret açısından çok uçuk bir fark olmasına rağmen profesyonel makale yazarlarına olan talep daha fazladır. Herkes kaliteli makale yazamıyor. Buna defalarca şahit olduğum için ben 20 TL karşılığında baştan savma yazılmış makale satın almak yerine 50 TL ödeyerek profesyonel yazarları tercih ediyorum. Eğer makale yazarak para kazanma fikri size cazip geldiyse bu işi gelişi güzel yapmak yerine profesyonel boyuta taşımaya çalışmalısınız. Böylece kısa sürede bilindik, güvenilir, hatta uzman bir makale yazarı olarak marka olacağınız için çok daha az çabayla daha fazla para kazanırsınız. Eğer bu işi uzman olarak yapabilecek kabiliyete sahipseniz hiçbir zaman ucuz olmayın. Çünkü bu alanda sadece kaliteli hizmet veren kişiler tutuluyor.

6. İnstagram’dan para kazanmak

Yapısı gereği satış ortaklığı yapmaya çok elverişli olan İnstagram, binlerce insana gelir kapısı oldu. Burada kendi ürünlerini satmaya çalışan yüzlerce firma olduğu gibi internetten para kazanançok fazla bireysel girişimci var. Diğer sosyal sitelerden farklı olarak resim paylaşımı yapılan bu platform çok büyük bir hızla büyümeye devam ediyor.

7. Anket doldurarak para kazanmak

En azından bir yerden başlamak isteyenlere çok uygun olan anket doldurarak para kazanmak, cep harçlığı çıkarmak için iyi bir fikir olabilir. Anket siteleri sizi paraya boğacak kadar zengin değiller, ancak sizi kendileri ile çalışmaya teşvik etmek için ödül teklif ediyorlar. Burada kilit nokta çok sayıda firmaya kayıt olmaktır. Her bir firma size ayda 50 TL ödeme yapsa ve 7-8 tane firma ile devamlı iletişim halinde olsanız, aylık 300 TL hiç fena sayılmaz.

8. Twitter’dan para kazanmak

twitterdan-nasil-para-kazanilirHiç sevmediğim, hatta itici bulduğum Twitter, sırf burada popüler olan arkadaşlar olabilir diye bu listeye girmeyi hak ediyor. Eğer bu sitede aktif bir hesabınız varsa tabi ki bunu para kazanmak için kullanabilirsiniz. Hatta popüler hesaplara iyi para ödeyenler mutlaka çıkacaktır. Satış ortaklığı yaparak, reklam alarak veya komple hesabı satarak Twitter’dan para kazanmaihtimaliniz yüksek. Kurgulu bir şekilde internetten para kazanmak için daha en baştan bu siteyi tercih etmek yanlıştır. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum; Twitter’dan para kazanmak için harcanan emek diğer sosyal sitelerde daha fazla para ediyor. Eğer elinizde zaten popüler bir hesap varsa bunu değerlendirmek son derece mantıklı, ancak sıfırdan başlayacak olanlar için Facebook çok daha ideal bir ortamdır.

Ana başlıklar halinde internetten nasıl para kazanılır açıklamaya çalıştım. Eğer kaleme aldığımız her maddeyi tüm içeriği ile birlikte açıklamaya çalışırsak içinden çıkılmaz bir yazı olacak. Zaten blog içerisinde burada yer alan her bir yöntem için kategori mevcut. Size uygun olduğuna karar verdiğiniz internetten para kazanma yollarını sağ tarafta bulunan kategoriler alanından ayrı ayrı inceleyebilirsiniz.

Kaynak; parakazan724.com

4 Yorum

  1. Bunların hepsinde haklısınız ama bunların çoğu hadi para KAZANALİM diye yapılacak şeyler değil yani para kazanmak için blog yazmaya başlamak açıkçası akıl karı değil genelde internette para kazanamk uzunca bir çaba sonrası elde edilebilir

Yorum Yap