İnternetten Para Kazanmak Kolay Mı?

0
297

İnternet Sektöründe Para Kazanmanın “çok kolay” sanılması İnterneti sadece hava durumunu öğrenmek,yılda bir kere yazıcıdan kağıt çıkarmak için kullananların kafasında, internetten para kazanmak deyince zengin olmak ve hiç uğraşmamak gibi bir düşünce canlanıyor. Tabii bir de işin sırrını sorup “benide zengin et yeğen” tarzı yaklaşımları hiç bitmiyor.

İnternetten kolayca para kazanın tarzı reklamlara artık 90 yaşındaki amca bile inanmıyor çünkü kolayca para kazanmak diye bir şey yok. Kimse kimseye kolay kolay para kazandırmaz. Emek vermek ve çabalamak,takipçi olmak sonucunda kazanılır sadece. Bugün bir site kurup tıklamalardan para kazanıp ev geçindirmek için dahi sitenize günlük en az 20.000 ziyaretçi gelmelidir ve bu 20.000  ziyaretçiyi en iyi şekilde kullanacaksınız ki ancak o zaman doğru düzgün para kazanabilin. Sitenize sürekli içerik eklemeniz ve güncel tutmanız gerekecek ayrıca.

Tecrübe bu işin en önemli unsurudur. Tecrübe olmadıktan sonra kişisel olarak bir başarı çok zordur, bir noktadan başlayıp  öğrene öğrene ilerlenir. Yani bir internet sitesi açmak marifet değil, önemli olan tecrübedir çünkü tecrübeli insan sitesinin ona para kazandırıp kazandırmayacağını en başından bilir.

Tabii site açıp para kazanmak bu işin en zamana yaygın kısmıdır.

Projenizin kalitesine bağlı olarak farklı yöntemler mevcuttur. Ciddi ve özgün bir girişim ile en çok ziyaret edilen internet sitesine sahip olabilirsiniz. Örneğin bir e-ticaret sitesinin günlük ziyaretçi sayısı

1000 olsa ve bu ziyaretçilerin 40 tanesi alışveriş yapsa bu harika bir olaydır. Neden? Çünkü tecrübeli birisi bilir ki o 40 kişiyi zamanla 400 yapmak sadece kaliteyi ve istikrarı sağlamaya bağlıdır, ciddi bir hata yapmadığı sürece o  40 kişi düşmez ama artar. Öyle e-ticaret sitesi deyip geçtiğimize de bakmayın sakın, e-ticaret sitesini kurup yönetmek,ürün tedarik etmek öyle amatörlerin işi değildir, tecrübe ve bilgi ister tabii.

Makalenin başında dediğimiz gibi öyle basit ve  “bende rahatça para kazanıyım” kafa yapısıyla girişilecek bir sektör değil internet.

Kaynak; https://sosyalhanem.com/internetten-nasil-para-kazanilir/

Yorum Yap