İnternetten Yaşam Koçluğu Yapın

0
397

Çağımızda herkes bir yere gelme, başarı elde etmek, birçok şeyi başarmak için denemelerde bulunuyor. Bu denemelerin birçoğu kişilerin yeteri kadar donanıma sahip olmaması, istedikleri koordinasyonu sağlayamaması ile başarısızlığa uğruyor. Tam bu şeklide ilerleme devam ederken Yaşam Koçluğu mesleği ortaya çıktı. Başarının birçoğu başka birinin motive etmesi, yönlendirmeleri olmadan imkânınız olduğu için bu anlamda donanıma sahip sürekli sizi takip eden kişiler ile istediğiniz yere ulaşmak mümkün. Bu anlamda çok geniş bir çalışma alanı var yaşam koçlarının. Fiziksel gelişim, sosyal gelişim ya da iş hayatındaki başarı bunların tümünde istediğiniz gibi biri olmak için yaşam koçları yardım ediyor. Yaşam koçları ile bağlantı kurmak ve yardım almak çok maliyetli bir şey iken internet ile bu çok daha kolay hale geldi. Birçok kişiye de iş kapısı oldu. Kendi donanımınıza inanıyorsanız koordinasyon ve başarı sağlamak konusunda iyi iseniz internetten yaşam koçluğu yapın.

İnternetten Yaşam Koçluğu Nasıl Olur Faydaları

İnternette yaşam koçluğu normal bir yaşam koçuna göre çok daha verim sağlar. Bir kişinin telefon kadar yanınızda olması, sürekli kontrol etmesi başarı için iyi bir adım olacaktır. Bu işi yapmayı düşünen kişiler içinde sürekli iletişim kurabilmek telefon vb. yollarla takip sağlamak kolay olduğu için mesleki açıdan daha kolay başarı sağlanır. Kişinin aradığı nokta ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli takip ve motive ile internet üzerinden yaşam koçluğunda başarı sağlanabilir.

İnternetten Nasıl Yaşam Koçu Olursunuz

İnternet vasıtasıyla yaşam koçluğu yapmak isteyenlerin bu mecrada sürekli aktif olması birçok konu ile ilgili iyi bir birikime sahip olması gerekiyor. Yaşam koçluğu yapılacak kişinin ihtiyaçları ve aradığı nokta tam belirlendikten sonra sürekli bir kontrol mekanizması sağlanmalı. Mobil cihazların getirdiği avantajlar ile ister telefon görüşmeleri gerek yazışma gerekse görüntülü iletişim ile günün büyük bir kısmını yaşam koçluğu yaptığınız kişiye ayırmalısınız. Bu çalışma sırasında aktif olarak sürekli inceleme yapıp, gelişimleri kendiniz not alırken yaşam koçluğu yaptığınız kişiye de motive edici şekilde yansıtmalısınız. İnternet üzerinden yaşam koçluğu çalıştığınız kişinin yanında olmadan bile sürekli takip edebilmeniz açısından büyük bir avantaj sağlar.

Yorum Yap