IOTA (MIOTA) Ne Kadar? 2018’de 10 Dolar’ı Görür Mü?

0
1948

Bir ay öncesine kadar çok az duyulan ve neredeyse Türkiye’de Altcoin ile ilgilenmeyenlerin duymadığı IOTA son günlerde en çok konuşulan dijital para birimi oldu. Son günlerde ani çıkış ile tanınan ve tartışılmaya başlanan IOTA dünyadaki kripto para birimleri listesinde toplam değeri en fazla olan coin’ler arasında ilk 4’te yer aldı.

IOTA bu yükseliş trendinde Litecoin , Dash ve Monero gibi büyük coinleri bile geride bıraktı. Bazı analistler 2018 de IOTA kaç dolar olur soruları üzerine 10 doları görebileceğini ifade etmeye başladı.

4.sırada bulunan Ripple’yi bile geçerek Ripple’nin sırasını kapan IOTA’nın piyasa değeri şuanda $9.253.667.809 seviyesinde seyrediyor.

IOTA fiyatındaki bu ani artış, tesadüf değil. Fiyat, somut bir gelişimin ardından bu derece ani yükselişle 1 haftada 1 Dolar seviyesinden 5 Dolar seviyelerine çıktı. Şuanda ise 3,21$ civarında seyrediyor.

IOTA şimdi, teknolojisini ana akım haline getirmek isteyen endüstri büyüklerinin dikkatini çeken birkaç dijital para biriminden biri.

IOTA, IOTA’nın Internet Of Things (IoT) ile entegrasyonu için , bugüne kadar Microsoft Corporation , Cisco Systems, Inc. , Fujitsu Ltd ve Accenture Plc olmak üzere 20 büyük çok uluslu şirketle ortaklık kurdu .

IOTA Reel İşler ve Anlaşmalar Yaptığı İçin Daha Güvenilir Gözüküyor

Onu kaçırdıysanız, IoT, akıllı cihazların birbirine bağlandığı ve birbirleriyle etkileşim kurduğu yeni nesil bir teknolojik konsepttir. Görünüşte adını aynı kavramdan alan IOTA, gelişimini IoT teknolojisi etrafında yoğunlaştırmıştır.

IOTA‘nın ağında, akıllı IoT cihazları, veri gönderip alabilir ve işlemleri güvenli ve özel bir şekilde yapabilir.

Örneğin, bir akıllı cihaz (örneğin bir TV, ev güvenlik sistemi veya bir araba) başka bir akıllı cihaza bir görevi yerine getirmesi ve emri yerine getirmesi için ödeme yapması mümkün olabilir.

Bu cihazlar arasındaki işlemler IOTA‘nın platformunda gerçekleşecek ve bu da merkezi olmayan ve manipülasyondan arınmış olacakları anlamına geliyor. İşlemler, simgesi olan MIOTA ile yapılacaktır.

Bu fikir fütüristik görünüyor ve kullanılmasının gerçek hayatta bir örneğini henüz görmüyoruz. Bu, yakınlarda duyurulan ortaklıklar somutlaşırsa, IOTA’nın üzerinde çalışacağı tam da budur.

IOTA 2018 Yılında 10 Dolar’ı Görür Mü?

IOTA‘nın sadece bir hafta önce 1$ seviyelerinde olduğuna unutmayın. Yaptığı büyük anlaşmalardan sonra bir kaç gün içinde 5$ seviyelerini gördü. Bu da yatırımcıların dikkatini çekmesine sebep oldu. Şuan 3,20$ seviyelerine kadar geri çekildi fakat bu gayet normal bir durum.

Eğer projelerinde başarılı olursa ve yeni uluslararası şirketlerle anlaşmalar yaparsa hem yatırımcıların daha çok dikkatini çekecek ve fiyatı ikiye katlaması da çok zor olmayacaktır. Tabi girişimleri ve projeleri başarısızlıkla sonuçlanır ve beklentiler satılırsa bu da aynı oranda hatta daha fazla zarar da ettirebilir. Dijital para piyasasında hiçbir coin’in bir teminatı olmadığını zaten biliyorsunuzdur. Bu yüzden yatırımlarınızı yaparken kazanabileceğiniz gibi kaybedeceğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

 

 

Yorum Yap