İş Bankası Ek Hesap Nasıl Açılır?

0
1974

Ek Hesap” sayesinde vadesiz TL hesabınızda yeterli para bulunmasa bile para çekebilir; havale, EFT yapabilir otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Ek Hesap, ihtiyacınız olan her zaman otomatik olarak devreye girer. Böylece kiranız, taksitleriniz ve faturalarınız gibi düzenli ödemelerinizi aksatmadan yapmış olursunuz.

Ek hesabınızdan kullandığınız para tutarını geri ödemek için şubeye gitmenize gerek yoktur. Kullandığınız tutar vadesiz TL hesabınıza para yatırıldığında otomatik olarak alınır ve kullandığınız tutar için sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Limitinizi kullanmazsanız herhangi bir faiz veya ücret ödemezsiniz.

Siz de İş bankası Ek Hesabın faydalarından ve kolaylıklarından yararlanmak isterseniz başvurunuzu İş bankası hesabınıza İnternet Şubenizden giriş yaparak dilediğiniz zaman yapabilir, başvurunuzun onaylanması durumunda şubenize gitmenize gerek kalmadan Ek Hesap açtırmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Ek Hesap başvurusu yapmak için;

• İnternet Şubesinden Kredilerim > Ek Hesap > Başvuru

adımlarını takip edebilirsiniz.

*İş bankası internet şubesinden 2.000 TL’ye kadar yapacağınız Ek Hesap başvurunuzun onaylanması durumunda hesabınız hemen kullanıma açılır.

Özellikler:

• Maksimum ek hesap limiti 2.000 TL ile sınırlıdır.
• Şubeye gitmenize gerek kalmaz.
• 7 gün 24 saat başvuruda bulunabilirsiniz.
• Onaylanması durumunda Ek Hesabınız hemen kullanımınıza açılır.

Ek Hesap başvurunuzu İnternet bankacılığı kullanmayı bilmiyorsanız dilerseniz Şubenizden de yapabilirsiniz.

Ek Hesap Nasıl İşler?

Hesabınız eksi bakiyedeyken Ek Hesabınızın bağlı olduğu vadesiz TL hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda borcunuz otomatik olarak kapanır.

Ek Hesabınızdan kullandığınız tutara sadece kullandığınız gün kadar faiz işler.

Ek Hesabınızın faiz ödemelerini başvuru sırasında belirleyeceğiniz faiz ödeme gününde yapabilirsiniz. Ay içerisinde kullandığınız tutarın faizi için bir sonraki ay faiz ödeme gününde vadesiz hesabınızda faiz borcunuzu karşılayacak tutarı bulundurmanız yeterlidir. Ek Hesap kullanımınızı izleyen faiz ödeme gününde hesabınızı artı bakiyeye geçirmeniz halinde Ek Hesabınızı kesintisiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorum Yap