İş Bankası Müşteri Numarasını Öğrenme Yolları

0
3966

Cumhuriyet Döneminin ilk ulusal bankası olan İş Bankası, Ticari ve Bireysel bankacılık hizmeti sunuyor ve her kullanıcısına ayrı bir müşteri numarası veriyor. Müşteri numaranız, herhangi bir İş Bankası’nda hesap açtıktan sonra size özel şekilde oluşturuluyor.

İş Bankası Müşteri Numaramı Nasıl Öğrenirim?

Size özel İş Bankası müşteri numarası öğrenmenin birçok yolu var. İlk olarak, İş Bankası Şubelerinde hesap açtığınızda size verilen hesap cüzdanlarında müşteri numaranız yer alıyor. Eğer hesap cüzdanınızı kaybetmediyseniz kontrol ederek müşteri numaranıza erişebilirsiniz.

Bunun dışında, kimliğinizle herhangi bir İş Bankası’na gidip, T.C. Kimlik Numaranızı söyleyerek müşteri temsilcileriyle görüştüğünüzde numaranızı öğrenebilirsiniz. 0850 724 0 724 numaralı telefon şubesi aracılığıyla İş Bankası Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilir, yaptığınız görüşmeler sonucunda İş Bankası müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca, kredi kartı ekstrenizin sağ üst kısmını kontrol ederek müşteri numaranıza erişebilirsiniz.

Bankamatik Kartınızı Kontrol Edebilirsiniz

Eğer bu işlemleri gerçekleştirecek vaktiniz yoksa İş Bankası bankamatik kartları ve kredi kartlarının üzerinde bulunan dokuz haneli kişiye veya kuruma özel müşteri numaranızı görebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Numarası Ne İşe Yarar?

İş Bankası müşteri numarası, sistem tarafından size özel üretilmiş olup sizden başkasının kullanamayacağı anlamına gelir. Müşteri numaranız ile adınıza açılan TL veya döviz hesaplarınızın tümüne erişebilir ve hesaplarınızın işleyişini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, banka şubelerinde veya telefon şubelerinde işlem gerçekleştirmek istediğinizde müşteri numaranızı belirterek sıra ve zaman açısından avantajlı konumda olursunuz.

Cep telefonlarınızdan indirdiğiniz İşCep uygulamasında, müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yaparak işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer, İşCep’e giriş yapmak istiyorsanız ve hala size özel İş Bankası müşteri numarasını bulamadıysanız uygulamaya T.C. kimlik numaranız ile de giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap