İspanya Hükümeti Yönetimi İyileştirmek İçin Blockchain Teknolojisi Kullanmak İstiyor

0
67

İspanya hükümeti mevcut yönetim sisteminde verimliliği artırmak için blockchain teknolojisinin kullanımını destekliyor.

İspanya Parlamentosu’nun bir alt meclisi olan Milletvekilleri Kongresi’nin iktidardaki Halk Partisi’nden 133 milletvekili tarafından açılan bir blok zincirle ilgili teklif aldıkları bildiriliyor .

Blockchain, bir dijital defter biçiminde çalışan ve saklanan verilerin ağ üzerindeki varlıklar arasında kurcalama riski olmadan dağıtımını sağlayan yenilikçi bir teknolojidir.

Milletvekilleri blok zincir teknolojisinin “imtiyazlılık, sağlamlık ve karar almada şeffaflık” sağlama vaadinde bulunarak idari imtiyazlara, sözleşmelere veya iç süreçlere girişini savunmaktadır.

Dahası, devlet için ek gelirler de, milletvekilleri tarafından engellemenin mevcut farklı sektörleri yönetme modelini getirebileceği iyilerden biri olarak vurgulanmaktadır .

Milletvekilleri, “bu teknolojinin kullanılmasının, lojistik, turizm veya altyapı gibi sektörlerde yeni haklar değişim modellerinin teşvik edilmesi yoluyla İdareye ekstra gelir getirebileceğini” belirtti.

Kamu blok zincirleme modelleri (bitcoin blok zincirine benzer) oluşturmanın yanı sıra, idare, mal fiyatlarını düşüren ikincil piyasalarını sürdürmek için özel blok zinciri modelleri geliştirmekten de faydalanabilir.

Bu durumun, üretkenliğin artmasıyla sonuçlanacağı ve aynı zamanda uzmanlık alanlarına göre geniş blok zinciri alanlarında uzmanlaşmaları teşvik edeceği iddia edilecektir.

İspanya’da blok zincirleme teknolojisi için kalıcı bir ekosistem oluşturmaya yönelik geleceğe bir göz atılarak, teklif aynı zamanda hükümet fonunun da önerilmesini ve blok zincir geliştiricilerinin eğitimini kolaylaştırmasını önermektedir.

Bu, teknolojinin uygulanmasını mümkün olduğunca hızlandıracak ve aynı zamanda ülkenin dünyayı sallayan devrim niteliğinde bir gelişmeyle karşı karşıya kalacağını garanti edecektir.

Herhangi bir serbest zaman çizelgesi veya fikirlerin uygulanması için bir program olmamasına rağmen, ülkenin doğru yönde bir adım atacağını ve aynı zamanda karayolu üzerinde blokaj hakimiyetine gireceğini varsayabiliriz.

Yorum Yap