İzmir Etkinlikleri Expo İzmir’de

0
87

İzmir etkinlikleri denince akla ilk gelen sitelerden biri olan Expo İzmir, “İzmir’de Ne Varsa Burada” sloganı ile çok kısa bir süre önce açıldı. Kısa bir süredir faaliyette olan bu güzel sayfada İzmir’de gezilecek yerler, yenebilecek yemekler, eğlenebilecek ücretli veya ücretsiz tüm etkinlikler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Kısa sürede büyük kitlelere ulaşan Expo İzmir ile ilgili detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle Expo İzmir ismi nereden geliyor ona bir bakalım. “Expo” kelimesi Fransızca kökenli olup fuar, etkinlik gibi anlamlara gelmektedir. Günümüzde “Shoexpo, Cnrexpo , Wedding Expo” gibi farklı fuarlar için kullanılsa da gerçek Expo fuarı uluslararası bir etkinlik olup uzun yıllardır dünya çapında çeşitli şehirlerde düzenlenmektedir. İzmir de uluslar arası fuara ilk olarak 2015 yılı için, sonra ise 2020 yılı için adaylığını koydu. Kıyasıya mücadeleye rağmen ufak farkla rakiplerine kaptırdı bu fuarı. İşte buradan yola çıkarak Expo İzmir ismi bu vesile ile etkinlik sitesine adını verdi.

İzmir’de ücretsiz olarak katılabileceğiniz sinema gösterimleri, tiyatro, konser, çocuk etkinliklerinin yanında ücretli faaliyetler hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Her etkinlik ile ilgili yer, mekan, tarih, saat, konum, ulaşım, yazan-yöneten gibi çeşitli detayların yanında ücret bilgisine ulaşabilirsiniz.

İzmir etkinlik kategorilerine baktığımızda ise konser, tiyatro, sinemadan festivale, atölye etkinliklerinden çocuk kategorisine, stand up lardan eğitici etkinliklere kadar aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz. İster takvimden tarih seçiyorsunuz isterseniz de arama çubuğunu kullanarak detaylı bilgi almak istediğiniz şeyleri bulabiliyorsunuz. Kategori seçimi yaptığınızda da liste halinde o kategorideki tüm etkinliklere ulaşabiliyorsunuz.

Sayfada yer alan İzmir gezi yazıları ise size sürekli yeni yerler hakkında detaylı bilgiler vererek her zaman yeni rotalar oluşturmanıza imkan vermektedir. Örneğin müzeye gitmeye karar verdiniz ama hangisi ücretsiz, hangisi yakın bilmiyorsunuz. Veya müze kartınız var bir yerlere gitmek istiyorsunuz, ama karar veremiyorsanız hemen müzeler kategorisinden detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Bunun yanında “Ne Kadar İzmirlisin?” gibi eğlenceli testleri ile hem İzmir hakkındaki bilgilerinizi sınıyor hem de eğleniyorsunuz. Yakın zamanda yeni eğlenceli testlerin eklenmesi de bekleniyor.

Biz de Expo İzmir’i sizlere tavsiye ediyor ve gezmek, öğrenmek ve eğlenmek istiyorsanız mutlaka bu sayfaya uğramanızı öneriyoruz.

Yorum Yap