Japon Finans Grubu SBI Kripto Para Borsası Açmayı Planlıyor

0
74

SBI Group Corporation (Japonya) kendi kripto para borsasının oluşturacağını açıkladı. Bildiride, dijital varlıklarla çalışmak için bölgedeki en iyi hizmet olacağını söyledi. SBI yönetimi, hizmetlerinin Japon piyasasında en popüler ve talep edilen olacağına inanıyor.

Borsa çalışmalarının başlangıçta geçen yıl gerçekleşeceğine dikkat edilmelidir. Ancak, büyük miktarda hırsızlık çeken Coincheck sitesinin ele geçirilmesi gibi bir dizi olay, hizmetin tam olarak kullanıma sunulma tarihini incelemeye zorladı. Sitenin işletilmesi için yasal gerekçelerin olduğunu belirtelim- SBI düzenleyicisinin ilgili lisansı daha Eylül 2017’de alınmıştı.

Medyanın temsilcileri ile yaptığı görüşmede, şirketin başkanı Bay Yoshitaka Kitao, borsanın bu yaz çalışmasına başlayacağını bildirdi. Bunun bağımsız bir organizma olacağını ve başka bir borsada faaliyet gösteren bir site olmayacağını vurguladı. Borsada sunulan koinlerle ilgili olarak Bay Kitao, öncelikle ana koinlerin sunulacağını belirtti. Listede BTC, ETH ve XRP’nin ekleneceği beklenebilir.

SBI Grubun dijital piyasaya olan ilgisi, uzun zamandan beri izleniyor. Örneğin, tarafınca son zamanlarda kripto para cüzdanlarının üretimi için Tayvanlı bir şirket olan CoolBitX hisselerinin yüzde 40’ı satın alındı.

Yorum Yap