Japonya’nın En Büyük Finans Şirketi Blockchain Tabanlı Ödeme İçin Akamai İle Ortaklık Kurdu

0
61

Son birkaç ay Japonya’nın blockchain teknolojisine olan ilgisinin artmasına neden oldu. Aslında, son raporlar, ülkenin en büyük bankasının ilişkili maliyetleri düşürürken işlemleri hızlandırmak için blok zincir tabanlı bir sistemin birlikte geliştirilmesinde yer aldığını gösteriyor.

Buna dayanarak, yaygın olarak MUFG olarak bilinen Japon Mitsubishi UFJ Financial Group, saniyede 1 milyon işlem yapabilen bir blok zincir ağı geliştirmek için ABD merkezli Akamai ile ortaklık kurdu. Diğer bir deyişle, sistemin bir parti işleminin dağıtılmış defterlere doğrulanmasını yalnızca 2 saniye sürmektedir. Uzun vadede, sistemin, Japonya’nın tüm finansal sistemine güç sağlamak için yeteri kadar 10 milyon işlem gerçekleştirebileceği bekleniyor.

Sistemin izinsiz bir şekilde değil, izin verilen bir blockchain’i içerdiğini unutmamak önemlidir. Bu, yalnızca kayıtlı kullanıcıların ağa katılabileceği, ödemeleri doğrulayacağı ve onaylayabileceği anlamına gelir. Platform Akamai’nin Akıllı Bulut Platformu ile yardım edecek.Ödeme ağı da bir iletişim ağına sahip olacak, ancak kesin kullanımı hala bilinmemektedir.

Yakın tarihli bir basın açıklamasında, MUFG’nin CEO’su Nobuyuki Hirano şunları söyledi: “ Uzun yıllar boyunca, finans endüstrisi, işlem işlemeyi güvenceye almak ve hızlandırmak için blok taşıtı kullanmayı ve ilgili maliyetleri düşürmeyi (…) teknik olarak önemli ölçüde daha büyük hacimleri destekleyecektir. hileli işlemlerle mücadele etmek için gerekli güvenlik seviyesinden ödün vermeden yüksek hızlı ödeme işlemlerinin yapılması. ”

Bu andaki zaman içerisinde, sistem geleneksel çevrimiçi ödemelerin kolaylaştırılması için kullanılacak gibi görünmektedir, ancak gelecekte de mikro işlemlerin gerçekleştirilmesinde büyük fayda sağlayacaktır.

Ancak, MUFG platformu hala geliştirilme aşamasındadır. 2020’de kamuoyuna açık olması bekleniyor. Orijinal basın bülteni, sistemin Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları ve diğer teknolojilerle uyumlu olacağını belirtti.

Şimdiye kadar ana hatları çizilen her şeyden yola çıkarak, blockchain tabanlı ödeme sistemi emsal teşkil edebilir ve ülkedeki diğer finansal kurumlar tarafından benimsenmesini teşvik edebilir.

Yorum Yap