Kayıp Kredi Kartı İçin Yenileme Ücreti Alınır mı?

0
216

Kredi kartları hayatımızın her yerine hakim olmaya başladı. Marketten taksiye, dolmuştan her türlü mağazaya kadar artık her yerde kredi kartlarını kullanmaktayız. Elbette bu yüzden kredi kartlarını kaybetmek bizler için ciddi bir sorun. İşte bu yazımızda kaybolan kredi kartı için yenileme ücreti alınır mı ve kredi kartı nasıl çıkartılır sorularının cevaplarını vererek sizleri kredi kartı kaybolması durumunda yapılacaklar hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

 

Öncelikle şunu hatırlatmalıyız ki; kredi kartlarının son kullanma tarihi vardır. Bu tarihler kredi kartı üzerinde ay ve yıl olarak yazmaktadır. Bu tarih civarında kart yenilemesi için bankanız size bilgi verecek ve kartınız günü geldiğinde yenilenecektir. Bu işlem esnasında ise kredi kartı yenileme ücreti tahsil edilmeyecektir.

 

Eğer kredi kartınızı kaybettiyseniz veya kredi kartınız çeşitli şekillerde arızalandıysa, çipi veya manyetik alanı bozulduysa ve artık işlevini yerine getiremiyorsa kredi kartı yenilemesi için talepte bulunmanız gerekmektedir. Bu talep sonucunda bankanız size yeni kartınızı gönderecektir. Elbette bu talebiniz üzerine maalesef bankalar kredi kartı yenileme ücreti adı altında bir ücret talep etmektedir. Bu ücret kredi kartınızın kullanma tarihinden önce yenilenmesi durumunda alınan ücret olup cüzi bir miktar olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda sizler için belli bankaların kredi kartı yenileme ücretlerini yazmaya çalıştık. En güncel bilgileri bankanızın internet şubesi veya telefon bankacılığı aracılığı ile rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

 

Akbank kredi kartı için yenileme ücreti olarak 8,00 TL talep etmektedir. Denizbank kredi kartı yenileme ücreti olarak 4,00 TL talep etmektedir. Finansbank kredi kartı yenileme ücreti olarak 5,00 – 15,00 TL arasında bir ücret talep etmektedir. Garanti Bankası kredi kartı yenileme ücreti olarak 9,00 TL talep etmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı yenileme ücreti olarak 10,00 TL talep etmektedir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı yenileme ücreti olarak 8,75 TL talep etmektedir. Vakıfbank kredi kartı yenileme ücreti olarak 10,00 TL talep etmektedir. Bu ücretler bir sonraki hesap özetinize direk olarak yansıtılır. Ancak siz siz olun kartınızı kaybetmeyin. Başınıza dolandırıcıların bu kadar çok olduğu bir dönemde nelerin gelebileceğini asla kestiremezsiniz

CEVAP VER