KLMSN / Klimasan Hisse Analiz Hedef Fiyat Yorumları

Klimasan KLMSN hisse senedi için aracı kurum ve uzmanların yaptığı yorum ve analizleri bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

0
156

İŞ YATIRIM – Klimasan KLMSN Hisse Analiz 

İş yatırım 23 Mayıs 2017 tarihli yaptığı analizde KLMSN Cironun %60’ından fazlasını oluşturan döviz bazlı gelirleri ve yüksek temettü potansiyeli ile en çok önerilenler listesinde..

Yatırım Teması: Şirketin yatırım temasını beğenmemizin gerekçelerini; i) endüstriyel tip soğutucu pazarının büyüme potansiyeli, ii) hızlı büyüyen ihracat pazarlarına stratejik yakınlık, iii) yurtiçinde pazar payını artırma ve yurtdışında yeni pazarlar ekleme potansiyeli, iv) cironun %60’ından fazlasını oluşturan döviz bazlı ihracat gelirleri, v) düşük borçluluk, ve vi) güçlü nakit yaratma kabiliyeti ile daha yüksek temettü ödeme potansiyeli olarak sıralayabiliriz.

Değerleme: Hesapladığımız hedef değer 10.25TL/hisse hedef fiyata karşılık geliyor ve %30 artış potansiyeline tekabül ediyor. Dolayısıyla, KLMSN hisseleri için AL tavsiyesi veriyoruz. KLMSN, yurtdışı benzerlerine kıyasla 2017T 5.7x FD/FAVÖK ve 7.6x F/K ile %30 ve %35 iskontolu işlem görüyor.

Riskler: Borçluluğun yüksek olmamasına rağmen, düşük temettü dağıtımı risk faktörü olarak söylenebilir. Eurobond yeniden değerlemesinin net kar üzerinde yarattığı dalgalanma etkisi ise bir diğer risk faktörü. Yurtiçinde alınacak pazar payı ve yurtdışında yeni pazarlara girme potansiyelini önemli fırsatlar olarak görüyoruz.

Burada yazanlar aracı kurumların yorum ve analizleri olup yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir. Her yatırımcıya tavsiyemiz kendi araştırmalarınızı yapıp stratejinizi belirlemenizdir. Tek bir yerdeki yorum ve öngörüleri dikkate alarak yatırım yapmak yerine bir çok araştırma ve analiz yaparak karar verilmelidir.

 

Yorum Yap