Kredi Kartını Tamamen Kapatmak İçin Yapılması Gerekenler

0
173

Kredi Kartını Tamamen Kapatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Kredi kartı tüketimi gerektiğince yaygınlaşmış bulunmakta fakat kullanım konusu ile ilgili sorun çeken bireyler vakit ortamında kartı tamamiyle kapamak isteyebiliyor. Kredi kartının tamamiyle kapatılması amacıyla ilk olarak birtakım adımların gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Kredi kartı kapatma prosedürü amacıyla öncelikli olarak kart üzerindeki borcun tamamiyle ödenmesi gerekiyor. Kart borcunun gelişen günlerdeki taksitler de hesaba katılarak tamamiyle sıfırlanması en mühim husus olarak biliniyor. Bunun amacıyla ilk olarak çalıştığınız bankanın en yakın şubesine giderek kart borcunuzun tamamını öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonra borcun tamamını nakit olarak ödeme olanağı varsa ödemeniz şayet borcu tek seferde ödeme olanağınız yok ise bunu bankaya belirtmeniz gerekiyor. Banka, borcunuzun ödenmesi husussu ile ilgili birtakım taksitlendirme seçeneklerini size kesinlikle sunacaktır. Gelir halinize göre ideal bir taksitlendirme yaptıktan sonra borcunuzun tamamiyle bitirilmesi gerekiyor.

Borç tamamiyle sıfırlandıktan sonra bankaya kredi kartınızı tamamiyle kapamak dilediğinize dair bir müracaatta bulunabilirsiniz. Bunun amacıyla bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir telefonda talebinizi bildirebilirsiniz. Fakat bu hususta banka size kartı kapatmamak amacıyla detaylı önerilerde bulunabilir. Böyle haller söz hususu olacağından direk olarak banka şubesine giderek bir yazılı dilekçe vermelisiniz. Kartınızın tamamiyle kapanmasını dilediğiniz yazılı dilekçeyi müşteri temsilcisine ileterek talebinizi aynı vakitte dile getirebilirsiniz.7 gün ortamında kartınız tamamiyle kapanacaktır. Fakat 7 gün sonucunda kartın kapanıp kapanmadığı hususundaki takibi kesinlikle sürdürmelisiniz.

Yorum Yap