Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

0
167

İlk çıktığı zamanlarda yalnızca bankalardan kredi kullanmak isteyen şahıslar amacıyla ehemmiyet taşıyan Kredi Notu bugünümüzde nerede ise bütün taksitli ve vadeli işlemlerde belirleyen olarak kullanılmaktadır. Bu amaçla bireyin kesinlikle kredi notu öğrenme prosedürü yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve olası olan en yüksek civarda tutmaya çalışması ehemmiyetlidir. Peki, “kredi puanımı nasıl öğrenebilirim?” sorusunun cevabı nedir?

Findeks Kredi Notu SMS ile Öğrenme

Kredi notunu öğrenmek isteyen bireylerin kullanabilecekleri değişik yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Findeks kredi notu öğrenme prosedürü amacıyla kullanılabilecek yöntemlerden biri de SMS kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmaktır. Bunun amacıyla Turkcell ya da Vodafone hatlarına sahip olan bir cep telefonunun SMS bölümünden kimlik numaranızı 11 haneli olarak yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra doğum tarihinizin sene kısmını 4 haneli olarak yazıp oluşturduğunuz kısa mesajı 1122 numarasına göndermeniz yeterlidir. Bu mesajın sonrasında Findeks risk raporu ve kredi notu ortalamanız tarafınıza iletilecektir. Bu hizmetten yararlanan bireylerin ödeyeceği SMS kredi notu sorgulama ücreti ise 9 liradır.

Kredi Notunu Findeks İnternet Sitesinden Öğren

Kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen bireylerin kullanabilecekleri yöntemlerden biride Findeks üyelik işlemlerini gerçekleştirerek Findeks internet sitesi üzerinden internetten kredi notu öğrenme prosedürünü gerçekleştirmektir. Üstelik ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan şahıslara bedava kredi notu öğrenme hizmetide verilmektedir. Zaten kredi notumu bedava öğrenmek istiyorum diyen bireylerin kullanabilecekleri tek teknikte budur.

Banka Kredi Notu Öğrenme

Bankadan kredi notu öğrenme hizmetinden yararlanmak isteyen şahıslar banka şubesinden şahsen müracaatte bulunarak kredi notu sorgulaması yapabileceği gibi aynı vakitte internet şubesi kullanıcılarının internetten kredi notu sorgulaması yapması da olasıdür. Bunun amacıyla internet şubesi parolası bilgilerini girerek hesabınıza giriş yapmanız ve sonrasında da krediler bölümünden Findeks risk raporu kısmını tıklayarak açılan pencerede onay vermeniz yeterli olacaktır. Onay vermenizin sonrasında tarafınıza kredi notu bilginizin de yer aldığı Findeks raporu gönderilecektir. Düşük kredi notu ortalaması olan bireylerin kredi müracaat formu doldururken daha dikkatli olmaları ve olası olduğunca basit kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanmaları önerilmektedir.

Yorum Yap