Kredi Notumu Ücretsiz Öğrenebilir Miyim?

0
244

Bankalardan kullanılacak kredilerde ve kredi kart başvurularında bankaların şahıs ya da kurumların finans sicillerinin notu olan kredi notlarınızın sonuçlarına göre kredi ya da kredi kart tüketiminde onay verilmektedir. Bankacılık işlemlerinde şahıslar amacıyla hayati ehemmiyet taşıyan kredi notlarını öğrenme ile alakalı bulgular sunucağız.

Kredi notu; bütün bankacılık işlemlerinde gösterilen performansa göre tespit edilen ve her şahıs ya da kurumların kesinlikle sahip bulunduğu kredi notları, bütün banka bulgularinin toplanıp Kredi Kayıt Kurumunda toplanması ve verilerin performansına göre değerlendirilen finans karne notlarıdır. Bu notların yüksek olması banka amacıyla problemsiz müşteri iken düşük olan kredi notuna sahip olanlar ise banka amacıyla riskli, problemli müşteri manasına gelmektedir.

Kişi ve kurumların bilgi kapasitesi dahilinde yapılan bu bulgular, bankalar amacıyla bir pusula vazifesini yerine getirmekte ve bankalar bu bulgular yardımıyla bankasının hizmet ve ürünlerini kullanacaklar ile alakalı ayrıntılı verilere sahip olmaktadır. Gelelim bu notlara nasıl erişeceğimize. Kredi notlara ulaşmanın en basit yolu Kredi kayıt bürosu doğrulusunda kurulmuş olan Findeks.com adresidir. Bu adrese bedava üye olunduktan sonra ”Kredi Notunu Öğrenme” bölümünden kredi notları öğrenilebilir.

Bu bölgede yapmanız gereken yalnızca T.C kimlik bilgi girişi ve cep telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 1 dakika amacıylade kredi notu cep telefonunuza SMS yolu ile gönderilmektedir. Diğer bir kredi notu öğrenmenin yolu ile banka şubeleridir. Bunun amacıyla de yapılması gereken bankaya kredi notu öğrenme ile alakalı bir dilekçe yazılması gerekmektedir.

Diğer bir teknik ise banka şubelerine gitmeden bankaların internet ve mobil bankacılık sistemleridir. Yine internet ve mobil bankacılık sistemlerinden kimlik bilgi kapasitesi girişi ve cep telefon numarası girişi ardından kredi notunuzu 1 dakika ortamında öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenebileceğiniz son teknik ise cep telefon operatörlerin verilen Kredi Notu öğrenme servisleridir.

Tüm cep telefon operatörlerin verilen u hizmette T.C kimlik numarası ve doğum yılınızı aralarında birer boşluk bırakarak operatörün hizmet verilen numaraya SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Son olarak yukarıda saymış bulunduğumuz kredi notu öğrenme tekniklerinin hepsinin ücretli bulunduğunu hatırlatmak isteriz .

Özetle kredi notunu bedava öğrenmek gerçekte olası olmamakla beraber bir banka şubesinde tanıdığınız var ise size bedava olarak notunuzu söyleyebilir.

Yorum Yap