Kredili Mevduat Hesabı

Hesabınızda para kalmadığı anlarda kredili mevduat hesabı her vakit yanınızdadır. Bu tür hallarda, size banka doğrulusunda tanınmış limitiniz dâhilinde ek para tüketimi gerçekleştiren bir sistemdir.

0
73

Hesabınızda para kalmadığı anlarda kredili mevduat hesabı her vakit yanınızdadır. Bu tür hallarda, size banka doğrulusunda tanınmış limitiniz dâhilinde ek para tüketimi gerçekleştiren bir sistemdir. Her an yanınızda olan bu hesap ile zor halde kalmazsınız. Kredili mevduat hesabına sahip olan müşteriler kendi hesaplarında para olmadığı vakitlerde bile nakit para çekebilirler. Faturalar amacıyla verdiği ödeme talimatı ile hesabınızda para olmasa bile faturanız ödenir. Hesabınızda para olmasa bile alış veriş yapmaya devam edersiniz. Kredili mevduat hesabı sizi üzmez ve yarı yolda bırakmaz.

Kredili mevduat hesabının en mühim üstünlüğü kredinin yalnızca kullanıldığı gün kadar hesaplanmasıdır. İster ATM’lerden ister banka şubelerinden hesaba ödeme yapılabilir ve hesaptan sarfedilen parayı yalnızca kullandığınız vakit vakitsince hesaplanan faizi ile ödersiniz. Kredili mevduat hesabına sahip olmak isteyenler banka doğrulusunda dilenen evrakları hazırlayarak müracaat yapılabilirler. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve 3 ay ortamında alınmış ikametgâh belgesi ile beraber uygulanabilecek müracaatlar internetten ya da ATM’lerden de yapılabilmektedir. Başvuru sonucunda, kredili mevduat hesabı isteğiniz genellikle olumlu sonuçlanır. Genellikle maaşınız yattığı bankalar, bu isteği rahatlıkla onaylarlar. Bu hesap kısa vadeli ve ufak harcamalar amacıyla son derece uygun bir çözümdür. Kredili mevduat hesabı ile zor vakitlerde basit çözümler yaratılabilir. Hesap hareketlerinin basit bir şekilde takip edilebildiği sistem ile herkes kısa vadeli gereksinimlerine basitçe çözüm bulabilir.

Banka, kredili mevduat hesabı müracaatını bireyin gelir ve borçlarını değerlendirerek sonuçlandırır. Kredi limitinin müracaat sırasında verdiği gelirin belli bir seviyesi olarak değerlendirildiği söylenebilir. Kredili mevduat hesabı müracaatı yapan bireyin alakalı bankada olan hesapları ve başka bütün bankalardaki borçlarına göre elastik hesap limiti belirlenir. Gelir belgesi dışında bu hal da değerlendirmeye alınabilir. Kredili mevduat hesap tüketiminde faizin yalnızca paranın kullanıldığı gün üzerinden hesaplanması, bu hesabın en mühim üstünlüğüdır. Hesabın eksiye geçtiği gün ile hesabın sıfırlandığı gün arasında geride bıraktığımız vakitın hesaplandığı bu sistem, acil gereksinimler amacıyla en uygun çözümdür. Kredi kartı sahiplerine ve kredi çeken bireysel müşterilere tanınmış bu hak ile unutulmuş faturalar da saatinde ödenir.

CEVAP VER