Krediyle Taksitli Telefon Almanın Yolları

0
261

Artık ülkemizde telefon, bilgisayar ve gıda ürünlerine taksit yapılmayacak, taksitlendirme yapılan ürünlerde ise 9 ayı geçmeyecek şekildi taksitlenme yapılacak. Bu uygulama günlük yaşantımızın vazgeçilmezi cep telefonlarının alınmasını çok zorlaştırdı. Bugünün şartlarında ortalama bir akıllı cep telefonunun fiyatı en düşük 1000 TL başlayıp yukarılara kadar çıkmakta. İnsanlar peşin bu kadar para vermekte oldukça zorlanıyorlar haliyle alışverişler az oluyor ve insanlar ikinci el cep telefonlarına yöneliyorlar. Bu uygulamanın amacı dar gelirli ailelerin bütçelerini aşan harcamalarını önlemektir.

Yine de hayatın vazgeçilmezi cep telefonlarını taksitle alabilmekte mümkündür.

Taksitle Telefon Almak İçin İzlenebilecek Yollar

Krediyle Cep Telefonu Alma Yolu: Bankaların uygun tüketici kredilerini kullanarak cep telefonu alabilirsiniz. Tabi bunu kullanabilmeniz için kazancınızın %70 den fazla borcunuzun olmaması gerekir. Tüm şartları uyan kişiler bankalarından istediği miktarda krediyle cep telefonu alabilir.

Cep Telefonu Faturasıyla Telefon Almak:  Büyük operatör şirketleri kullandığınız faturalı hat üzerinden size taksitli telefon veriyor. Ancak normalde mağazalarda 1000 TL ye satılan bir cep telefonunu ortalama 1100 civarında satılıyor. Ayrıca kullandığınız faturalı hat tarifesi uygun değilse faturalı hattınız kredile ile cep telefonu almaya uygun hale getiriliyor. Örneğin sizin tarifeniz düşük bir tarife (her yöne 150 – 20 TL) bu tarifeniz taksitle alıma en uygun seviyeye getiriyor (her yöne – 20 TL faturanız, her yöne 300 dakika 30 TL ye çıkarılıyor). Ayrıca kabul etmeniz durumunda sizden 24 ay taahhüt isteme şartıyla hem size konuşma paketi satıyor hem de istediğiniz cep telefonunu piyasanın üstünde bir rakama satıyor.

Senetle Cep Telefonu Almak: Bazı esnaflar eski yöntem olan senetle alışverişlerini halen yapmaktadır. Bu mağazalar cep telefonunu senetle veriyor. Fakat sizden sağlam bir kefil istiyorlar. Bu yöntemi kullanarak da taksitle telefon alabilirsiniz.

Yorum Yap