Kriptopara Piyasası Kan Kaybediyor

0
78

8 bin dolar barajına dayandıktan sonra tekrardan hızlı düşüşe geçen Bitcoin’in değer kaybı son sürat devam ediyor. Geçtiğimiz hafta başlayan kuvvetli düşüş, bu hafta başta Bitcoin olmak üzere EtherRipple ve Bitcoin Cash gibi popüler kriptoparaların yılın en düşük seviyelerine geri çekilmesine neden oldu.

Kriptopara dünyasını biliyorsunuz… İstanbul trafiği gibi her şeyden nem kapan kripto piyasalar, siyaset başta olmak üzere birçok etkenden dolayı değer kaybı yaşıyor. Bazen ise bir anda yatırımcılarını zengin ediyorlar. Geçtiğimiz ay yakalamayı başardığı yeni zirvelerle yatırımcılarına tekrar zirveyi vaat eden Bitcoin ve diğer tüm kriptoparalar şu an hızla yılın en düşük seviyelerine geriliyor.

Kriptoparalar Yılın En Düşük Seviyelerine Ulaştı!

Temmuz ayı sonunda Bitcoin’in tekrardan 8 bin dolar merdivenine çıkması, Bitcoin için bir sonraki basamağın 10 bin dolar olacağı umutlarını yeşermişti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından Bitcoin’e ilişkin yapılacak açıklamaların ertelenmesi kuvvetli bir düşüş etkisiyle sonuçlandı. Yalnızca Bitcoin değil, bir çok altcoin’in düşüş yaşadığı sektörün toplam değeri bir haftada 205 milyar dolara kadar geriledi.

Bugün içeriğin kaleme alındığı sırada; Bitcoin 6 bin 137 dolarEthereum 267 dolarBitcoin Cash ise 428 dolara geriledi. Son 24 saat içinde en büyük birim kaybı yüzde 32’lik kayıp ile Dropil altcoin’i yaşarken, endeks üzerinde değer kazanan tek kripto para birimi yüzde 2’lik değerlenmeyle Dai oldu. Piyasalar için en az Bitcoin kadar değerli olan Ethereum’un 24 saatlik kaybı yüzde 16’nın üstünde.

Piyasaya hala iyimser bakışlar katan kişiler de yok denemez. McAfee güvenlik yazımlarıyla tanıdığımız John McAfee, Bitcoin’in yaşadığı muhteşem dalgalı gerilemeye rağmen birim fiyatının 2020 sonunda 500 bin dolara erişeceğine inanıyor.

Kaynak: Wmaracı

Yorum Yap