KT Corp – Güney Kore’nin Telekom Devi, Dünyanın İlk Ticari Blockchain Ağı’nı Başlattı

0
56

24 Temmuz Salı günü, Güney Kore’nin ikinci en büyük mobil operatör ve telekom devi KT Corp, dünyanın ilk ticari blok zincir ağı olarak kabul edilen şeyde başladı. Şirket, bir dizi hizmetini güvenli veri dağıtımı ve işlemleri, kimlik doğrulama ve kimlik doğrulama ve enerji yönetimini iyileştirmek ve kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Yerel yayın Kore Herald , KT Corp tarafından piyasaya sürülen ticari blokaj şebekesinin şu anda saniyede 2500 işlem kapasitesine sahip olduğunu ve bu sayının yıl sonunda 10000 işlem başına (TPS) dört kat artacağını bildirdi. . Şirket ayrıca 2019 yılı sonuna kadar bunu 100.000 TPS’ye yükseltmek için iddialı bir hedef belirledi.

KT’nin Yakınsama Teknolojisi Enstitüsü’nün KT Blockchain Center başkanı Seo Young-il, Kore Herald’a şunları söyledi: “ Blockchain’leri ağlara uygulamanın tüm noktası, mevcut ağları daha güvenli ve güvenilir hale getirerek güvenlik ve işlem sorunlarını ele almaktır.”

Şirket yetkilileri, telekom devi, aynı anda birden çok bloğun işlenmesini yönetmek için kendi motorlarını geliştirdiğini de söyledi. Bunu başarmak için şirket mevcut yüksek performanslı sunucularını kullanacak.

Şirket ayrıca, mevcut ağına daha fazla şeffaflık ve güvenlik getirerek özel ve kamu engellerinin sınırlamalarının üstesinden geleceğini söyledi. Gelecekteki genişleme planının bir planı olarak KT Corp, bloğun gelişmekte olan pazarlardaki ve aynı zamanda 5G ağı ve yapay zeka geliştirmek gibi diğer gelişmelere yayılması için blok zincir teknolojisini kullanacağını söyledi.

KT Corp ayrıca blockchain etkin veri dolaşım hizmetleri sağlamak için diğer küresel oyuncularla işbirliği yapacak. Şirket, blockchain teknolojisinin kullanımının, kullanıcıların düşük hızlı internet bağlantılarının zorluklarıyla karşılaşmadan kesintisiz veri dolaşım hizmetleri almasını sağladığını söyledi.

Blockchain teknolojisine geçmenin başlıca nedenlerinden biri de güvenlik, KT Corp. Şirket, yüksek derecede şifrelenmiş blockchain teknolojisinin bilgisayar korsanlığı riskini azalttığını söyledi. Ayrıca, kullanıcılar, çevrimiçi kimlik hırsızlıklarına maruz kalan kullanıcı kimliği ve şifresiyle bir IP adresi yerine, doğrudan blockchain kimliğini kullanarak ağa giriş yapabilirler.

KT’de platform iş planlaması sorumlusu Kim Hyung-wook şunları söyledi: “ İnternetin günümüzün ana şebeke teknolojisi haline gelmesi gibi, blockchain yeni bir temel teknoloji ağı olacak. KT, blockchain altyapısının inşasında liderliği alarak ülkenin blockchain pazarını büyütmeye katkıda bulunacak.

Yorum Yap