Maaşını İş Bankasından Alanlara Özel İhtiyaç Kredisi

0
244

Mevcut çalışanlar İş bankasıdan maaşını alıyor ise yani maaş hesabı iş bankasında ise oldukça uygun faiz oranlarında ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanabilirler. İş bankası banka bünyesinde maaş hesabı bulunan müşterilerine uygun faizle 100 bin liraya kadar düşük oranla kredi veriyor.

28 Şubat 2017 tarihine kadar sürecek olan bu kampanyadan iş bankasıyla anlaşmalı mevcut çalışanlar ve emekli maaşını iş bankasından alanlar faydalanabiliyor. Eğer çalıştığınız işyeri-şirket size iş bankası hesabı açtırmış ise ve maaşınız iş bankası hesabına yatıyorsa bu uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Gelelim faiz oranlarına; 10 bin tl krediyi %1,18 faizle 24 ay vadeli olarak veya 20 bin tl’yi %1,18 faiz oranıyla 36 ay vadeli olarak seçebilirsiniz. Daha fazla paraya ihtiyacım var diyorsanız, 50 bin tl veya 100 bin tl %1,16 faiz oranıyla 48 ay vadeli olarak alabilirsiniz. Tabi alacağınız kredi miktarı aylık aldığınız maaşa ve bazı diğer kriterlere göre banka tarafından hesaplanır. Yani asgari ücret alıyorsanız banka size 50 bin veya 100 bin lira kredi büyük olasılıkla vermeyecektir. Lakin hesabınızda yüksek meblağda nakit var ise size bankanın vereceği kredi miktarıda artacaktır. Bunların her biri bankalar için bir kriterdir.

Bu kampanya kapsamında alacağınız kredi maksimum 48 ay vadeli olabilecektir. Daha yüksek takside bölme imkanınız yoktur. Alacağınız kredi geri ödemesi 30 gün sonra başlayacaktır. Ve devam eden aylarda belirtilen miktarda ödemeler yapılacaktır. Normal şartlarda bu krediyi alabilmek için bir kefil istenmiyor fakat banka istediği taktirde kefil talep edebilir. Kampanya süresince yapılan değişiklikler olabilir bunun için bu krediden yararlanmak isteyen kişiler kendi şubelerine başvurabilir veya iş bankasının sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Yorum Yap