Malta’da İlk Merkezsiz Bankaya Binance Ortak Oluyor

0
46

Kripto dostu ülke Malta, blockchain ve cryptocurrency alanında çok fazla yeni iş çekiyor. Geçtiğimiz hafta, ülke yasa gereği üçcryptocurrency faturasını geçerek Blockchain Adası’nı resmen ilan etti.

12 Temmuz Perşembe günü, dünyanın en büyük ikinci dijital para birimi Binance, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) temel alınarak, dünyanın ilk ademi merkezileştirilmiş bankasını Matla’da başlatmaya yönelik desteğini duyurdu.

Bloomberg’e göre Binance, 133 milyon avroluk bir ön para değerinde% 5 hisseye sahip olacak. Kurucular Bankası olarak adlandırılan ademi merkeziyetçi banka, ‘inovasyon dünyasına ve blockchain’e ilerici fintech çözümleri’ olacak ve kripto para birimi endüstrisi ile geleneksel bankacılık kurumları arasındaki boşluğu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bankadaki finans ve diğer yatırımcılar , yatırımlarına karşı “ yasal olarak bağlayıcı sermaye hisseleri ” ile verilecektir . Jeton teklifi,blockchain tabanlı hisse senedi bağış toplama platformu Neufund ile yapılacak . Hisse senedi satışları, Avrupa’nın en büyük borsalarından biriyle ve Alman yönetmelikleriyle birlikte gerçekleştirilecektir.

Kurucular Bankası şu anda Malta düzenleyicilerinden bir lisans istiyor. Onun içinde resmi blog post , diyor: “Kurucular Banka teknoloji ve kripto işletmeler […] Kullanıcılar hem mobil hem de masaüstü web uygulamasından kendi hesaplarına erişmek ve Kurucular Bankası tarafından verilen kredi kartları ile doğrudan bunları kullanmak mümkün olacak hizmet üzerinde durulacak . Şu anda Malta’da bir bankacılık lisansı bekliyoruz. ”

Medyaya yapılan yorumlarda, Binance Kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Kurucu Bankanın dünyanın ilk ademi merkezi ve topluluk sermayeli bankası olacağını söyledi.

“ Bu öncü girişim için sadece bu kapsayıcı topluluğun ilk yatırımcılarından biri olmaktan heyecan duymakla kalmıyoruz, aynı zamanda tüm bankacılık hizmetlerini araştırmayı dört gözle bekliyoruz. Malta’daki canlı blockchain fırsatlarından memnun olmaya devam ediyoruz ve bölgede daha fazla ortaklık kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. ”

Kurucular Banka, kullanıcılarına ve müşterilerinin hesaplarına masaüstü ve mobil uygulamalar üzerinden erişmelerine izin verecek ve onlara kredi kartı da verecektir. Ayrıca, tamamen merkezi olmayan bir banka olarak, müşterilerinin daha fazla gelişmeye karar vermelerine de izin verecek. Banka ayrıca akıllı sözleşmelere dayalı olarak blockchain tarzı yönetim modelini uygulamayı planlıyor.

Malta’nın Dijital Yenilik ve Finansal Hizmetler Bakanı Silvio Schembri tweetledi : “#BlockchainIsland şirketlerinin işbirliği yaptığını görmek beni çok mutlu etti. @binance, ilerici fintech çözümleri ve yakında #STO on @neufundorg sağlayacak olan topluluk sahibi @foundersbankorg için desteğini duyurdu.

Yorum Yap