Mevcut Kredisi Olanların Ayriyeten Taşıt Kredisi Alma Şansı Var Mı?

0
198

Kredi kullanan bireylerin merak ettikleri soruların başında ikinci kredi çekmek konusu ile ilgili haklarının bulunup bulunmadığıdır. Genellikle de taşıt kredisi ve konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredilerde bu soru daha sık sorulmaktadır. Peki, “kredim varken taşıt kredisi alabilir miyim?” sorusunun cevabı nedir?

İkinci Bir Kredi Çekmek

Bankalar amacıyla mühim olan kredi kullanmak istiyorum diyen müşterilerinin kaçıncı kez kredi kullandıkları değil toplam kullandıkları kredi tutarıdır. Kredi risk toplamı olarak adlandırılan bu tutar aylık belge ile gösterilebilir gelirin altında kaldığı prosese bireyin bankadan ikinci krediyi çekmek ya da üçüncü kredi çekmek muhakkak mümkündür. Burada banka amacıyla mühim olan bireyin maaşa göre kredi limiti belirleyerek bu kredi limiti dahilinde kredi kullanmaya ilgi etmesidir.

Aynı Anda Farklı Bankadan Kredi Çekilebilir Mi?

İkinci kredi ya da üçüncü kredi aynı bankalardan çekilebileceği gibi aynı anda değişik bankalardan kredi tüketimi da mümkündür. Kişinin ikinci kredi amacıyla gereksinim kredisi, konut kredisi ya da vasıta kredisi kullanılması mühim değildir. Önemli olan bireyin aylık taksitlerini ödeyebileceği bir kredi tutarı amacıyla müracaatte bulunmasıdır.

3. Krediyi Çekebilir Miyim?

Evet aynı bankadan ya da değişik bankalardan 3. kez kredi kullanması mümkündür. Banka amacıyla mühim olan bireyin kullandığı kredi adedi değil bireyin kullandığı kredilerin aylık ödemelerinin toplamının aylık belge ile gösterilebilir gelirine olan ortalamasıdır. Kişinin aylık belge ile gösterilebilir gelir tutarının 3 bin lira olması halinde aylık ödemesi bin 500 liraya kadar olan krediler amacıyla kredi onayı alması mümkündür. Yani mühim olan maaşa göre kredi limiti belirlenerek müracaatte bulunmaktır.

Yorum Yap