Nano Nedir? Nano Coin İki Günde %50 Neden Yükseldi?

0
1463

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) gibi başlıca kriptoların hepsi grafikte kırmızı renge boyanmışken, 21 Şubat Çarşamba günü Nano (NANO) yeşil mum yakarak yükselmeye başladı ve bugün 23 Şubat Cuma saat 16:23′ kadar %50 civarı bir yükseliş gösterdi.

Peki Neden NANO Coin Fiyatı Bu Kadar Arttı?

24 saatlik ticaret hacmine hızlı bir bakış, bize iyi bir başlangıç ​​noktası oldu. Nano‘nun işlem hacmi, son günün en yüksek seviyesine ulaştı. Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance‘de Nano, Ripple ve Litecoin gibi hacmi en yüksek olan kriptoları geçerek en çok satılan 3. kripto para oldu.

Bitcoin fiyatının düşmesiyle, NANO‘nun BTC’ye oranı 22 Şubat’ta %22’den fazla arttı. Diğer kriptoların sürekli düşmesi ve Nano’nun düşmeden yükselmesi insanların zararını kapatması veya kar etmesi için sürekli alıma geçmesine sebep oldu.

Yalnız şunu belirtmekte fayda var, Nano‘nun kripto sıralamasındaki yükselişinin bir gecede ortaya çıkmadı. Nano’yu daha önce hiç duymadıysanız ve bir anda yaklaşık bir milyar dolardan fazla piyasa değeri ile nasıl sahneye çıktığını merak ediyorsanız, belki Nano‘nun eski adı “RaiBlocks” olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.

Nano / RaiBlocks Nedir?

Nano eskiden “RaiBlocks” olarak bilinirken, “XRB” sembolü ile işlem gördü. Bu isimden vazgeçerek daha pazarlanabilir ve yatırımcı dostu bir isim vermek için geçen ay Nano olarak yeniden isimlendirildi.

Bu kripto, doğrudan bir Bitcoin / Litecoin rakibidir, bu fiat para birimine karşı saf bir kripto alternatifidir. Ancak, Bitcoin, Litecoin ve diğer kripto para birimlerini birbirinden ayıran Nano’nun temel teknolojisidir.

Nano, “blok zincir” kavramından farklı olan “blok örgüsü” kavramı üzerine kurulmuştur. Bir blok zincir ağında, işlemlerin ücretli ağ tarafından ödüllendirilen madenciler tarafından doğrulanacağını hatırlayın.

Buna karşılık, Nano’nun blok kafes tabanlı ağında her kullanıcının kendi doğrulama sürecini biraz kontrol ettikleri kendi küçük blok zincirleri vardır. Nano’da madenci bulunmadığından hiçbir ücret ve bekleme süresi yoktur.

Bitcoin, yavaşlayan platformu yüzünden ara ara prestij kaybedebiliyor. Size bir fikir vermek için, ödeme işleme şirketi Stripe örneğini ele alalım. Şirket, Bitcoin ödemelerini kabul etmiş ve Bitcoin ile fiat para birimi arasında hızlı dönüşüm sağlamıştır. Ancak Stripe geçen ay Bitcoin’den vazgeçti.

İşlem hacimleri platformunda arttıkça, Bitcoin’in işlem hızı yavaşladı ve işlem ücretleri düştü ve günlük işlemler için başarısız oldu.

Nano / RaiBlocks, Bitcoin’in bıraktığı niş yerini doldurmak için elinden geleni yapıyor; bu nedenle, birçoğu kişi yatırım yapmak için istekli görünüyor.

Yorum Yap