Ne İş Yapsam Diyenlere Özel Karlı İş Fikirleri

4
1827

Girişimcilik düşünülenin aksine oldukça zor bir iştir. Öncelikle kendi sınırlarımızı belirlemeliyiz. Ne iş yapabiliriz ve bunu yaparken tam olarak neyi hedefliyoruz bunlarda kendimizi netleştirmeliyiz. Yapmak istediğimiz iş ile ilgili olarak geniş çaplı bir araştırma yapmalı ve stratejiler belirlemeliyiz.

Organik Tarım Son Yılların Trendlerinden

Gdolu tarım ürünleri hayatımıza girdiğinden ve bu ürünlerin sakıncaları da ortadayken organik tarım ürünlerine olan talep oldukça arttı. %100 organik olan ürünler piyasada 4-5 kat daha pahalı fiyatlara satılabiliyor. Bunun iş için gerekli araştırmaları yapmalı ve uzmanlardan yardım isteyerek gerekli bilgiye sahip olunmalıdır. Sonrası zaten kendiliğinden gelecektir.

Teknolojik İş Fikirleri Oldukça Karlı

Eğer teknolojiye karşı bir yeteneğimiz varsa bunun üzerinden işler yapabiliriz. Mesela bilgisayar tamir veya bakımı yapabiliriz. Bunun dışında çeşitli sitelere video yükleme, veri girişi yapma, grafik tasarım yapma, sosyal medya üzerinde ürün pazarlama veya belirli bir firmalar için sosyal medya üzerinden danışmanlık yapma oldukça karlı işler arasındadır.

İnternet Üzerinden Yapılabilecek İşler Geleceğin İşleri Olacak

İnternet üzerinden yapılabilecek birçok iş mevcuttur. Mesela eğer bir bloğumuz varsa bir internet sitesi ile iş ortaklığı yapabiliriz. Bu iş affilite denilen işlerden evimizden oturarak oldukça önemli paralar kazanabiliriz. Bunun dışında kendi ürünlerimizi internetten pazarlayabiliriz yani e-ticaret denilen işi yapabiliriz. Bu işte dükkan kirası vb.. birçok maliyetimiz olmadığından yüksek karlar elde edebiliriz.

Çocuk Ürünleri Üzerine İşler Açılabilir

Özelikle bizim ülkemizde insanlar her türlü harcamalarını kısarlar ancak bebekleri ve çocukları için yaptıkları ve yapacakları harcamaları kısmazlar. Eğer iyi bir Pazar araştırması yapıp sonrasında iyi bir yere bebek ürünleri mağazası açarsak çok iyi paralar kazanmak içten bile değildir.

4 Yorum

  1. Organik tarım harika bir fikir ama insanlar büyük şehre öyle alışkın ki bırakıp gitmek çok zor benim de hayallerimden biri organik tarım yapacağım bir gün inşaallah..

  2. İnstagramdan satış yapmak istiyorum ama yasal olarak yapmamız gereken başvurular vs nasıl oluyor bununla ilgili ayrıntılı bir yazı yazar mısınız?

Yorum Yap