Öğrencilere Kredi Veren Bankalar 2017

0
256

Geçmiş vakitte kredi kullanmak son derece zAhmetli ve zor bir program idi. Şimdiki vakitte ise özel sermayeli bankaların artması, bankalar arasında rekabete sebep olmuş ve müşteri potansiyellerini bünyesine kazandırmayı hedeflemiştir. Hemen her yaşta nakit gereksinimi olan kişiler, öğrencilik zamanlarında de finansal desteğe gereksinim duymaktadırlar. Üniversite öğrencileri için, değişik bir şehre taşınmak, eğitim masrafları gibi giderler, aile bireylerini ekonomik olarak sarsmaktadır. Çareyi banka kredilerinde bulan öğrenciler, kredi çekebilme ihtimallerini araştırmaktadır. Böyle bir halde 18 yaşını tamamlamış öğrencilerin banka kredilerine yoğun talep göstermesi, bankaların öğrenci kredisi vermesine sebep olmuştur. Yani bankaların müşteri potansiyelini arttırma talebi ve öğrencilerden gelen talepler öğrenci kredilerini doğurmuştur demek hatalı olmayacaktır.

Bu anlamda eğitime destek vermeyi de planyalar bankalar, derhal her sene öğrencilere özel kampanyalar geliştirmektedir. Diğer kredilerine oranla miktarların daha az olması da ilgi çeken bir durumdur. Genel olarak sabit bir gelirin olmaması, bankaların kredi miktarlarını düşük tutmasına sebep olmuştur. Öğrencilerin kredilerin geri ödenmesi konusunda zorlanacaklarını düşünen bankalar, bu şekilde tedbir almaktadırlar. Bugünkü koşullarında gereksinimi olan her kesime nakit desteği yayınlayan bankalar, lüzumlu ön koşullarını elastik tutarak gelir belgesiz şahıslara dahi kredi vermektedir.

Öğrenci Kredisi Nasıl Alabilirim?

Öncelikle, yalnızca öğrenciler olmamakla beraber kredi kullanacak her gereksinim sahibinin kullanacağı kredi çeşidine göre bankaların kampanya ve paketlerini incelemeli ve bütçesine ideal olan bankayı tercih etmelidir. Faiz oranları ve vade seçenekleri şunlar içersinde en mühim olan detaylardır. Öğrencilerin kredi kullanabilmesi amacıyla ilk olarak bankaya aylık bir gelir beyan etmesi gerekmektedir, yani geri ödemesi konusunda bankayı ikna etmek mühimdir. Part–time çalışan ya da staj yapan öğrencilerin gelir beyanı da bankalar doğrulusunda kabul görmektedir. En az 3 ay sigortalı olma hali da birtakım bankların aradığı şartlar arasında yer almaktadır.

Öğrencilerin kredi kullanmasındaki bir başka teknik ise kira geliridir. Düzeli kira geliri olan ve bunun gelirini bankaya ibraz eden öğrenciler de kredi kullanabilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan şahıslar amacıylase üstüne kayıtlı rastgele taşınamaz bir mülkü ipotek ettirebilir, ya da kefil göstererek kredi kullanabilmektedir. Bunların haricinde kredi kullanacak kişide aranan mühim özelliklerden biri de kredi notudur. 18 yaşını tamamlamış bir öğrencinin kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir. Bankalar kredi kullanacak bütün müşteriler amacıyla kredi notu incelemesi yapmakta ve bu oranda kredi vermektedir. Hatta birtakım bankaların kredi notu yüksek olan öğrenciye direk kredi verilen bilindik bir durumdur.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde sosyal hayatta vatandaşa destek veren dev et, eğitim ve öğrenim yaşamında öğrencilerimde destek vermektedir. Bu anlamda nakit desteklerini öğrencilerden esirgememekler beraber ilerisi amacıyla iş yaşamında hazırlamaktadır. Bunun yanı sır bankalarda bu hal karşısında pasif kalmayarak öğrencilere, öğrenim yaşamı süresince destek vermektedir. Şimdilerde bütün bankalar öğrencilere kredi vermektedir. Öğrencinin kredi başvurunda bulunması amacıyla lüzumlu belgeler olan bankadan başvuruformu nüfuscüzdanı, gelir belgesi(çalışma haline ideal ),eğitim belgeleri ve lüzumlu faturalar tamamlandığında, öğrenci kredisi veren bankalar

Bankalar sadece çalışan şahıslara kredi satmaz. Öğrencilerin de gerektiğince sık paraya gereksinimi olabilmektedir. Çalışanların kredi alma talihi öğrencilere göre çok daha yüksek bulunduğu durumda öğrenciler de belirli şartlara tabii olarak kredi alabilmektedirler. Öğrenciye kredi veren bankaların adedi her geride bıraktığımız gün artmaktadır. Günümüzde bilhassa Ziraat Bankası doğrulusunda verdiği Kyk kredisi çok bilinmektedir.

Bu kredi öğrencilerin aylık masraflarını çıkarmaya yönelik olup her ay derli toplu olarak bankaya yatmaktadır. 2016 senesinde kyk kredisi 400 tl’dir ve okuldan mezun 2 sene sonra yapılandırılarak da ödenebilir. Bunun dışında öğrencilerin özel teşebbüslü bankalardan bireysel olarak kredi almaları amacıyla bir bazı şartlar söz konusudur. Öğrenci ailesini kefil göstererek bu bankalardan 10.000 tl ye varan krediler alabilmektedir.

Öğrenciye kredi veren bankalar aynı vakitte öğrenciye kredi kartı da vermektedir. Acil nakite gereksinimi olan öğrenci bankaların nakit avans özelliklerini kullanarak bu bankalardan kredi çekebilmektedir. Nakit avans limitleri genelde 1000-2000 tl arasında farklılık gösterebilir. Size ideal ödeme planını seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitime destek veren mühim bankalardan biri ziraat bankasıdır.
Her türlü okul, üniversite, kurs ya da dershane giderinizin finansmanı amacıyla size özel eğitim kredimize derhal başvurun; 36 aya kadar vade imkânı yardımıyla ihtiyaçlarınız amacıyla geleceğinize ara vermeyin.

36 aya kadar vadeli olarak, taksitli ya da Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullandırdım yapılabilmektedir.

Kredi, öğrenci / kursiyer velilerine, öğrencinin / kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen rastgele bir aile bireyine ya da derli toplu ve sıksık gelir gerçekleştiren bir mesleği var ise öğrenciye / kursiyerlere ödenebilecektir.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank eğitim gören öğrencilere destek vermektedir. Master, hekime ya da lisans eğitimi almaya hak kazanan her öğrenci Denizbank’tankredi kullanmaya hak kazanmaktadır. Öğrencilerin büyük fazlalığı bankaya gelir belgesi beyan edemediğinden bankalar kredi verme konusu ile ilgili çekimser davranmaktadır. Denizbank 10.000 TL’ye kadar kredi kullanma olanağı sunmaktadır. Hem de banka.1224 ve 36 aya kadar vade alternatifi sunmaktadır.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitim kredisi denilince akla gelen ilk bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Diğer bankalarla olan rekabetinde ön sıralarda olmayı ve eğitim hayatına destek olmayı planlayan banka, bu anlamda bir çok kampanyaya imza atmaktadır. Eğitim Kredisi ile bütün eğitim – öğretim ihtiyaçlarınızı cazip koşullarla karşılayabilirsiniz. Çocuğunuz özel okulda” öğrenim görüyorsa, bütün özel okullar amacıyla hazırlanmış olan kredimiz ile isterseniz okul taksitlerinizi düşük faiz avantajından faydalanarak ödeyebilir, isterseniz eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik 100.000 TL’ye kadar ve 48 aya varan vadelerle!
Düşük faizli ve cazip koşullu kredilerden size en ideal olanı seçin, rahat edin.

Öğrenci Kredi Kartı Alma Şartları

Aile Kefil gösterilmesi gerekmektedir.
Çalışıyorsanız maaş bordrosu vermeniz gerekir.
Eğitim Kredisi adı altında aileniz doğrultusunda alınabilen kredi,
Bugün bankalarda çoğu değişik kredi çeşidi bulunuyor. Tatil kredisi, gereksinim kredisi, tüketici kredisi, ev kredisi ve araba kredisinden sonra şimdi de eğitim kredisi ön planda. Okul ücretini tek seferde ödeyemeyen öğrenciler ve aileleri amacıyla kredi olanağı yayınlayan bankalar, her türlü okul ve eğitim giderlerinizi üstleniyor. 24 hem de 36 aya varan vade olanakları ile öğrencilere kredi veren bankalar, bu başvurularda kişisel ya da parasal teminat alıyorlar. Bu durumda, ailenizi kefil göstererek okul masraflarınız amacıyla eğitim kredisi çekebilirsiniz.

Yorum Yap