Öğrenciye Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

0
1099

Öğrenci olunsun veya olunmasın hayatın belirli bir kısmında acil paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum öğrenciler için aylık geliri olan bir kişiye göre daha zahmetli, çünkü devletten aldıkları burs veya kredi yetmeyebiliyor. Aileden alınan destek de yeterli gelmeyince bu sefer hızlı bir şekilde kredi almanın yolları aranıyor. Kredi veren özel veya devlet bankaları öncelikle krediyi çekecek olan kişinin aylık gelirine veya kredi notuna bakıyorlar. Fakat bir öğrenci burs alsa dahi bunu aylık gelir olarak gösteremiyor. Durum böyle olunca kefilsiz, senetsiz, belgesiz kredi alım yoluna başvuruluyor. Bunun dışında bankaların kendi yapmış oldukları kampanyalardan yararlanmak mümkün oluyor. Öğrencinin gelirinin az olması sebebiyle bankalar kredi miktarlarını düşük tutuyor. Böylece geri ödemede sıkıntı yaşanmamasını önlemiş oluyor. Öğrencinin bireysel olarak kredi çekebilmesi için ailesinin aylık gelirini kefil olarak göstermesi veya part time çalışıyor ise maaşını göstermesi gerekiyor. Öğrenciye kredi veya kredi kartı veren bankaları şöyle sıralayabiliriz;

Ziraat Bankası

Özellikle KYK kredisi hemen her öğrencinin aldığı bir kredidir. Buna ek olarak bireysel başvurularda 3 seneye kadar vadeli veya taksitli olarak kredili mevduat hesabı yapılabiliyor. Kredi boyunca hayat sigortası yapılıyor.

Denizbank

Denizbank 2bin liraya kadar evraksız kredi işlemi yapıyor. Öğrenciler düşük faiz oranlarıyla yararlanabiliyor.

Türkiye İş Bankası

İş bankası eğitim kredisini okula kayıt belgesinin bankaya sunulmasıyla kredi veriyor ve öğrencinin hesabına veya nakit elden veriyor.

Vakıf Bankası

Vakıfbankası lisans ve lisans üstü öğrencilerine 40 Bin TL’ye kadar kredi veriyor. Ancak gelir belgesi ve 18 yaş üstü şartlarına uymak gerekiyor.

Odeabank

Odeabank 20bin liraya kadar 60 ay vadeyle öğrencisinin eğitim hayatına destek veriyor. Okuldan alının öğrenim belgesini ve okulun banka hesap bilgilerinin yer aldığı belgeyi bankaya götürmek ve işleme koydurmak yeterli.

Yorum Yap