Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri de online oyunlar oynayarak para kazanmaktır. Bu yazımızda oyun severlerin nasıl para kazanacağına dair bilgiler vereceğiz.

2
390

İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile para kazanmak zorundadır. Hayat faaliyetlerini yerine getirebilmek ve ihtiyaçlarını alabilmek için en başta para kazanmalıdır. Para kazanmak pek çok farklı alanda pek çok farklı miktarlarda olabilir. Son zamanlarda teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte para kazanmak artık çok geniş alanlar arayıcılığı ile sağlanabiliyor. Özellikle internet üzerinden en çok talep gören sektörlerin başında gelen oyun sektörü sayesinde insanlar çok iyi para kazanabilmektedirler.

Oyun sektöründe para kazanmanın en önemli yolu bu sektörde iyi bir çevre edinmiş olmaktan geçmektedir. Çok geniş kitlelere ulaşabilme ve ikna kabiliyetinizin yüksek olması ile birlikte oyun oynayarak ve o oyunda kendinizi geliştirerek para kazanmak mümkün.

 Oyun oynayarak nasıl nereden para kazanırım?

Oyun oynayarak o oyunda kendinizi ve oynadığınız oyunda örneğin metin2 oynuyor iseniz metin2 de ki çarınızı yükselterek özellikler bakımından donatarak çok rahat bir şekilde onu satabilir veya birinden satın aldığınız o çarı çok daha yüksek bir miktar ile başka birine satabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için o oyun sektöründe az da olsa tanınmış olmanız gerekmekte bu da örneğin uzun zamandır içinde olduğunuz bu oyun alanı ile ilgili paylaşımlar yaptığınız bir siteniz varsa bir adım öndesiniz ve para kazanmak sizin için daha yakın bir ihtimal.

 Nelere dikkat edilmeli?

Özellikle satış yaptığınız kişi ile işlemleri yüz yüze gerçekleştirmiş olmanız çok önemli bir husustur. Çünkü eğer internet üzerinden satarsanız ve kişi dolandırıcı ise para kazanmak hayaliniz o çar veya oyun karakteri açısından o günlük suya düşebilir.

metin2, lol gibi online oynanan oyunların para kazanmak için getirilerini olduğunu belirtmekle beraber FİFA, pes gibi alanlarda da iyiyseniz uluslararası turnuvalara katılıp iyi denecek miktarlarda para kazanmak mümkün görünüyor.

2 Yorum

  1. Sürekli ömür boyu getiri sağlayacak bir iş değildir benim gözümde geçici bir para getirisidir sebebi şu oyunlar sürekli popüler kalmıyor bir süre sonra önemini yitiriyor kazananlar ise oyunun yükseliş zamanında kazanabildiği kadar kazanıyor. Genelde Bilgisayar oyunu oynayanlar twitch.tv üzerinden yayın ve de youtube üzerinden oyun yayını yaparak para kazanma yoluna gidiyorlar.

  2. eskiden Knight Online’da baya para yapmıştım. iyi kazanmıştım. babamın kredi borcunun yarısını ödeyecek kadar. ama şimdi bu oyun 5 para etmez. bu tarz oyunların getirisi eskiden güzeldi, şimdi daha az artık.

Yorum Yap