Populous (PPT) Nedir? PPT Fiyat Tahmini 2018

0
113

Populous (PPT), işletmelerin sürekli olarak büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için çözümler sunmaktadır. Gelişmiş blockchain ve büyük veri işleme teknolojilerini etkin bir şekilde kullanma avantajı sunan bir platformdur.

Şu anda yerelleştirilmiş ve sınırlı bir piyasa sektörü olanı küreselleştiren bir P2P (peer-to-peer) fatura indirim platformu. Blockchain’in dağıtılmış defter teknolojisi üzerine kurulmuş global bir fatura ticaret platformudur.

İşletmeler İçin Fatura Kolaylığı

Popchain, Blockchain teknolojisine dayalı global P2P (eşler arası) fatura indirimi platformudur. Fatura satıcılarını ve borç verenleri doğrudan ve üçüncü taraflar olmadan işlemek için doğrudan akıllı kartlarla birleştirmek üzere Blockchain’in güven, şeffaflığı, güvenliği ve hızını birleştirmektedir.

Tescilli akıllı sözleşmeleri, XBRL verilerini, Altman Z-skorlarını ve faturaları satmak isteyen işletmelerin güçlü finansal kredi değerliliğini sağlamak için diğer verileri kullanarak riski azaltır.

POKEN: PLATFORM İÇİ KRİPTO PARA BİRİMİ

Platform içerisindeki fon akışı, Pokens adı verilen özel sabit döviz jetonları kullanılarak mümkün hale getirildi. Pokenler, belirli bir işlemde yer alan ulusal hükümet para birimleriyle 1: 1 olarak belirlenir . Örneğin: 8 £ GBP 8 Pokens (GBP) ile temsil edilmektedir. Fatura alıcıları ve satıcıları arasındaki tüm işlemler Pokens üzerinden yapılmaktadır.

Pokens ERC20 uyumlu olduğundan, Ethereum Blockchain’deki akıllı sözleşmelerden tam olarak yararlanmamıza izin veriyorlar. Özel istikrarlı Pokens kullanımı, fatura alıcılarını ve satıcılarını piyasa volatilitesinden koruyor. Ayrıca, dünyanın herhangi bir yerinden üçüncü şahıslara ihtiyaç duymadan para birimlerini desteklememize izin veriyorlar.

Populous, XBRL Verilerini Kullanmaktadır

XBRL (eXtensible Business Reporting Language), ticari bilgi alışverişi için küresel bir standarttır ve herkes tarafından serbestçe kullanılabilir durumdadır. XBRL International, Inc. tarafından geliştirilmiştir ve yayınlanmaktadır. Finansal bilgileri tanımlamak ve değiştirmek için XBRL kullanılmaktadır.

Şirketler her yıl devlet düzenleyicilerine mali beyanlar gönderir. XBRL bu ifadeleri kullanır ve uluslararası olarak bu verileri standartlaştırır, böylece coğrafi kökene bakılmaksızın gözden geçirilebilir ve karşılaştırılabilir.

Şirket içi kredi referans sistemimizin ve hedeflenen pazarlama veritabanının bir parçası olarak bir XBRL arka planı oluşturduk. Bu XBRL motoruyla, çoklu endüstri trendlerini gerçek zamanlı olarak algılayabilmemizi sağlayan yararlı veriler çıkarıyoruz. Bu veriler, her yıl topladığımız 2 milyondan fazla finansal tablodan oluşmaktadır.

Şu anda her 6 ila 12 ayda bir yaklaşık 1 petabayt veri (veya metin belgeleriyle dolu yaklaşık 20 milyon, 4 çekmece dosya dolabı) topluyoruz. Otomatik analitik araçlarımız, bu olağanüstü büyük miktarda veriden yararlı bilgiler edinir. Bu finansal bilgi analizleri, Faturalar için kısa vadeli finansman maliyetlerini azaltmak için doğrudan Populous platformunda kullanılan fırsat / riski işaretler.

Populous, Altman Z-Skor Formülü Kullanmaktadır

Edward I. Altman tarafından 1968 yılında yayınlanan Z-skor formülü, finans sektöründe küresel olarak kullanılan standart bir formüldür. Formül üç önleyici tedbir sunmaktadır: i) bir işletmenin iki yıl içinde iflasa girme olasılığı, ii) bir işletmenin temerrüde düşüp düşmeyeceği, iii) finansal sıkıntı için bir kontrol önlemi.

Elde edilen XBRL verileri ve Altman Z-Score formülü kombinasyonu ile sadece bir dış kredi referans ajansı kullanma ihtiyacını atlamakla kalmadı, aynı zamanda rakiplerin üzerinde de teknolojik ve finansal bir avantaj elde etmektedir.

Bu veri setlerini birleştirerek, nakit akışı ihtiyacı olan şirketleri daha etkin bir şekilde hedefleyebilmektedir. Aynı veri setleri birçok iş kullanımı için kullanılabilir, ancak şu anda fatura finans sektörüne odaklanılmakta ve ana rakiplerden önemli bir pazar payını ele geçirmeyi hedeflemektedir.

Populous (PPT) bir çok kripto paradan farklı olarak gerçek bir iş yapmaktadır ve bu yüzden değerli bir kripto’dur.

Populous (PPT) Fiyat Analizi

Populous (PPT) kripto parası 2017 Temmuz ayında borsaya açılmıştır. Piyasaya girdiği sıralarda fiyatı 2,80 USD / 0.00119105 BTC seviyelerinde işlem görüyordu. 28 Ocak 2018 tarihinde PPT fiyatı zirveye çıktı. 74 Doları gören PPT piyasaya çıktığı zamanki fiyattan sonra 6 ay gibi kısa bir sürede 24 kat yükselmiş oldu. Tabi Ocak ayı sonundan itibaren Bitcoinle birlikte alt coinlerin düşmeye başlamasıyla birlikte PPT ‘de düştü.
Borsada tam 1 yılını dolduran PPT’nin gördüğü en düşük seviye ise 2,10 Dolar seviyeleri oldu. Bu en düşük fiyatı da 2017 yılı içerisinde görmüştü.
Şuanda Populous (PPT) tokeni piyasada 37.004.027 adet dolaşımda bulunmaktadır ve toplam piyasa değeri $311.991.312 USD ile kripto paralar arasında 40.sırada yer almaktadır.

Populous (PPT) Fiyat Tahmini 2018

Populous (PPT) Tokeni yukarıda bahsettiğimiz gibi bir çok kripto paradan farklı olarak gerçek bir iş üzerine kurulu platformu sayesinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Borsaya açılmasının ardından tam 1 yıl geçmesi, 70 dolar seviyesini görmesi ve şuanda baktığımızda 8 dolar civarında seyretmesi cezbedici geliyor. Aslında PPT ‘nin bu kadar düşmesinin sebebi kendisiyle ilgili değil Bitcoin’in derin bir düşüş trendine girmesiyle birlikte alt coinlerin daha da perişan olmasından kaynaklı bir durum.

Populous (PPT) fiyatı 2018 yılında ne olur sorusuna net bir cevap vermek zor olsada basit bir tahmin yapacak olursak Bitcoin tekrar 20 Bin dolar seviyelerine çıkarsa PPT aynı hızda Bitcoine eşlik edebilir ve 30-40 dolar seviyelerine çıkabilir. Aslında bir çok alt coinin kaderi bitcoin’e bağlıdır diyebiliriz.

Yorum Yap