PRKAB Hisse Yorum ve Analiz

0
68

Borsada yatırım yapanların zaman zaman hangi hisse senedini alsam, hangi hisse çok primlenir? gibi sorular sormaktadır. Aslında Bist 100 endeksinde her zaman yükselme potansiyeli olan hisseler vardır. Önemli olan o zamanı yakalayıp yükseliş trendine giren hisseden para kazanabilmektir.

Prkab – Turk Prysmian Kablo ve Sistemleri Hisse Yorumu

Bu hissenin işlem hacmine bakıldığında baya düşük olduğunu görmekteyiz. Ama her hissenin belli zamanlarda işlem hacmi yükselir ve azalır. İşlem hacmi uzun zaman düşük seyrederken birden yükselmeye başladığı zamanlarda genelde alışların çoğaldığı söylenebilir.

Bist rekorlar kırarken Prkab’ın çok fazla yükselememesi aslında hissenin kötü olduğu anlamına gelmez, birçok hisse senedi alışlarla Bist’i yükseltirken Prkab’ta fazla alış olmadığı için yerinde sayıyor olabilir.

1 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan malzeme yönetmeliği Prkab’a yarayabilir söylentilerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini 1 Temmuza kadar ve 1 Temmuz sonrasında hep birlikte göreceğiz.

Şirketin aynı zamanda çok değerli bir arsası vardır. Pek dile getirilmese de bu arsa şirkete ait olduğu için günün birinde hisseye oldukça olumlu etkisi olabilir.

Burada yazanlar tamamen kişisel görüş ve yorumlar olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER