PTT 500 Gişe Görevlisi Alacak

PTT 2017 yılı içinde bünyesine alınacak 2 bin 500 yeni personelin arasında yer alan gişe görevlisi pozisyonuna başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilir, başvurular nereden yapılacak?

12
843

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , PTT‘ye bu yıl içinde toplamda 2500 kişi istihdam edileceğini açıklamıştı. Bu istihdamın ilk aşaması olan 500 personel gişe görevlisi ve büro personeli olarak işe alınacak. Başvurular önümüzdeki hafta yapılmaya başlanacak.

PTT geçmiş yıllara göre yayınladığı personel alım ilanlarını göz önünde bulundurarak yeni alacağı personeller için gereken şartları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

PTT Gişe Görevlisi Alımına Kimler Başvurabilir?

* PTT gişe görevlisi alım ilanına başvuracak adayların; en az önlisans mezunu olmak, 2016 KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartına haiz olmaları gerekiyor.

* T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olacak sağlık durumu olmamak, başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, yapılacak sınavda başarılı olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak şartları PTT’nin en son personel alım ilanında istenilen genel şartlar arasında yer aldı.

500 gişe görevlisi ve büro görevlisi personel alım ilanında da adaylardan benzer şartlara sahip olmalarının istenmesi bekleniyor. Gişe görevlisi ve büro personeli için istenen şartlar bir kaç güne tam olarak netleşecektir.

PTT 500 personel alımı başvuru tarihleri

PTT gişe görevlisi alımı için başvurular 13 Şubat 2017′de başlayacak olup 18 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin başvuruları, PTT’nin internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

12 Yorum

  1. Abi şu cinemaximumlarada gişe görevlisi alsınlar ya. Bilet almak için yada bastırmak için beklemekten yoruldum her seferinde 1 film izleyecez diye. Her seferinde ön basım gösterimlerine bilette gelmiyor. Geldiği zaman beklemiyorumda, gelmediğindede beklemek istemiyorum okadar.

  2. ülkemizde çok fazla işsiz insan var 500 personel alınması iyi inşallah ilerleyen zamanlar sayı daha da artar insanımız aç kalmaz mağdur olmaz tabi suriyeli din kardeşlerimiz (i Q:WE:QWE:QGQ: ) işe almazlarsa

  3. benim kpss puanım yetiyor ancak o 500 kişinin arasına girebilirmiyim o biraz sıkıntılı kim nederse desin arkadaş eş dost akraba olayları olacak o 500 ün yarısından fazlası 🙁 yinede şansımı deniyeceğim. Teşekürler bilgiler için.

  4. Sosyal Devletin görevi vatandaşa iş vermek değil iş verecek kurum ve kuruluşların sayısını artırmak ve denetlemek olmalı. Ancak bu şekilde bir çok sorun çözülecektir.

  5. Gayet açıklayıcı olmuş, yazdıklarınızın gerçekten çok faydasını görüyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık. İyi çalışmalar dilerim.

  6. İş olanaklarının devlet eliyle desteklenmesi ve devlet bütçesinde daha çok istihdama ortam hazırlanması çok iyi olur. Teşekkürler açıklayıcı bilgiler için.

Yorum Yap