QuarkChain (QKC) Nedir? QKC Nasıl Alınır

2018 yılında yeni çıkan onlarca kripto para arasında, büyük borsada listelenenleri değerli bulup sitemizde yayınlıyoruz. QuarkChain (QKC)'de bunlardan bir tanesi..

1
253

Geçtiğimiz günlerde Binance borsasında listelenen QuarkChain nedir? Projesi ve uygulamaları nelerdir? Sağladığı avantajlar ve fiyat grafiğiyle ilgili bilgileri bu yazımızda bulabileceksiniz. Malum Binance dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olduğu için listelediği kripto para’ları inceleme gereği duyuyoruz.

QuarkChain Ağı

Küresel ticari standartları karşılamayı amaçlayan, yenilikçi ve izinsiz bir blockchain mimarisidir. 100,000+ zincir üzerinde işlem sağlamak için güvenli, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir blockchain çözümü sunar. QuarkChain Ağının ana özellikleri şunlardır:

  • Yeniden katlanabilir iki katmanlı blockchain: QuarkChain Ağı iki blok bloktan oluşur. Elastik sürgü blokları birinci tabaka olarak uygulanır ve birinci tabakadan blokları doğrulayan ikinci tabaka olarak bir kök blok zinciri. İlk katman, kök tabakasını değiştirmeden gerektiği şekilde yeniden paylaştırılacak şekilde esnektir.
  • Piyasa odaklı işbirlikçi madenciliğin garantili güvencesi: Tüm işlemlerin güvenliğini sağlamak için, çift harcama saldırılarını önlemek için genel karma güçlerin en az %50’sinin kök zincirine tahsis edildiği teşvikler için bir oyun teorik çerçevesi tasarlanmıştır. 
  • Merkezileştirilmiş yatay ölçeklenebilirlik: Yüksek bir TPS’ye sahip herhangi bir blockchain ağında, tam bir düğüm aşırı derecede pahalı olabilir ve bu da merkezileşmeyi teşvik eder. Buna karşılık, QuarkChain Ağı, çok sayıda ucuz düğümün, tam bir düğümü değiştirme yeteneğine sahip bir küme oluşturmasına izin verir.
  • Verimli çapraz-shard işlemleri: QuarkChain Network’teki çapraz-shard işlemleri herhangi bir zamanda verilebilir ve dakikalar içinde teyit edilebilir. Çapraz dikişli işlemlerin hızı, parçaların sayısı arttıkça doğrusal olarak artar.
  • Basit hesap yönetimi: QuarkChain Network’teki tüm blokchall’lar (parçalar) için tek bir hesap gerekli. Farklı parçalardaki tüm kripto para birimleri bir akıllı cüzdanda saklanır.
  • Tamamen akıllı sözleşme platformu: QuarkChain Ağı, Turing-complete akıllı sözleşmelerini destekler ve mevcut EVM merkezi olmayan Uygulamaların QuarkChain Ağı platformuna kolayca taşınmasını sağlamak için Ethereum Sanal Makineyi (EVM) benimsemiştir.

QuarkChain (QKC) Fiyat Grafiği

Coinmarketcap bilgilerine bakıldığında henüz dolaşımdaki token miktarı belli değil fakat maximum üretilecek token mikarı 10.000.000.000 QKC olarak belirlenmiş. Oldukça yüksek bir token arzı fakat başarılı olan projelerde token ne kadar fazla olursa olsun fiyat yukarı eğilim gösterir. Fakat QKC coin için henüz başarılı demek için çok geç çünkü daha yeni bir coin, kendini kanıtlaması için önünde uzun zamanlar olacak. Şunuda unutmamak gerekir ki borsada fiyat talebe göre oluşur. Bir kripto paranın yükselmesi için illa çok iyi bir projesi olması gerekmiyor. Bir balinanın, işlem hacmi düşük bir tokenden yüklü miktarda alması ve diğer insanların peşinden takılıp alım yapmaya başlaması ve satışın az olup alışların çok olması neticesinde coin yükselişe geçer.

07.06.2018 tarihi itibariyle QKC Coin Fiyatı: 0,188000USD / 0,00002443 BTC

QuarkChain (QKC) Nasıl Alınır, Hangi Borsalarda İşlem Görüyor?

Binance

Gate.io

Kucoin

IDEX

LATOKEN

LBank

Bitbns

DDEX

QuarkChain yukarıda sıraladığımız borsalarda işlem görmektedir. Binance’de QKC/BTC, QKC/ETH ticaret çiftiyle, Gate.io’da QKC/ETH ve QKC/USDT, Kucoin’de QKC/BTC, QKC/ETH, Idex’te QKC/ETH, Latoken’de QKC/ETH ve QKC/LA ticaret çiftleriyle alım satım yapılabiliyor.

Aralarında en çok işlem hacmine sahip ve en güvenilir olarak bilinen borsalar Binance ve Kucoin borsasıdır. Eğer QuarkChain almayı düşünüyorsanız bu iki borsadan birini tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

1 yorum

Yorum Yap