Ripple iki günde %100 artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü

0
215

Kripto para, son yıllarda artık iyice herkes tarafından tanındı. Bir kaç sene öncesine kadar karşımıza çok sık çıkmadığı için birçoğu insan tam olarak kripto paranın ne olduğunu bilmiyordu. Günümüzde ise internet ortamında dolaşırken hemen hemen her yerde karşımıza bitcoin ile ilgili ve ara ara diğer alt coinlerle ilgili haberler çıkmakta.

Bitcoin kripto paraların babası olarak herkes tarafından bilinsede onlarca altcoin olduğu için altcoinleri herkes bilmiyor. Fakat oldukça ilgi gören ve günde milyonlarca hatta milyarlarca dolarlık alım satım işlemi olan altcoin‘ler mevcut. Bunlardan biriside Ripple..

Ripple işlem hacmi en çok olan 4. kripto para birimi. Son günlerde aşırı artış gösteren ripple yatırımcılarına güzel kar ettirdi. 0,16 dolar civarlarında seyrederken iki gün içinde 0,30 dolar civarlarına çıkarak %100e yakın kar sağlamış oldu. Bu ani yükselişin nedeni Ripple’nin Çin’e giriyor haberlerinden kaynaklı olduğu düşünülüyor. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Alibaba ile de anlaşma yapacağı yönündeki haberler var. Fakat ne derece doğrudur bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Eğer Alibaba ile anlaşma sağlanırsa alışverişlerde Ripple ile ödeme yapılabilecek. Ki bu haber piyasada olumlu karşılanabilir ve Ripple’nin itibarı artacağından yatırımcısı çoğalır ve şuan ki seviyelerinden oldukça yukarılara çıkabilir. Tabi bu sadece bir varsayım, kişisel görüştür. Hiçbir şekilde buradaki veya herhangi bir sitedeki kişisel yorumlara bakarak yatırım kararı almayınız. Kendi araştırmalarınız ve kararınız neticesinde kar veya zarar edecek olan sizlersiniz.

 

Yorum Yap