Selfkey (KEY) Coin Fiyatı Neden Bu Kadar Yükseldi?

0
520

Öncelikle Selfkey (KEY) Kripto para biriminin ne olduğunu kısaca özetleyelim; SelfKey, bireylerin ve şirketlerin dijital kimliklerini gerçekten sahiplenmelerini, kontrol etmelerini ve yönetmelerini, kripto para birimi portföylerini güvenli bir şekilde yönetmelerini ve anında finansal, göçmenlik ve kripto para birimi hizmetlerine katılmalarını sağlayan bir blok-zincir tabanlı kendi-egemen kimlik sistemidir. Kripto paraların birçoğu aynı mantıkla çıkartılmıştır ve kimisinin real projeleri varken kimisi ise projesi yoktur ve sadece sıradan bir kripto paradır. Aslında KEY Coin demek doğru değil, KEY token demek daha doğrudur. Coin ve Token arasındaki farkları önümüzdeki zamanlarda sitemizde detaylı olarak ele alacağız.

Selfkey (KEY) tokeni Ocak 2018 tarihinde piyasaya çıktığında 0.07 Dolar/0.00000499 BTC fiyatından işlem görüyordu. Kripto para piyasasının düşüşe geçtiği dönemde borsaya girmesi biraz şansızlık oldu ve düşüş trendine girdi. Bu düşüş trendi 27 Haziran 2018’e kadar yani Binance‘de listelenene kadar devam etti. 27 Haziranda aşağıdaki grafikte de göreceğiniz üzere Binance’ye girdikten sonra çok sağlam bir yükseliş yaşadı.

0.006710 Dolar civarından Binance‘de listelendiği günden itibaren 4 günde 6 kat artarak 0.040 Dolar seviyesine kadar çıktı.

Kucoin ve Okex gibi büyük borsalarda daha önceden listelendiğinde bu derece bir yükseliş görülmemişti fakat Binance’de listelendikten sonra 4 günde 6 kat yükselerek tüm kripto severlerin dikkatini çekti.

Selfkey (KEY) Neden Bu Kadar Çok Yükseldi?

Binance borsasında işlem yapanlar veya borsalar konusunda araştırma içine girmiş olanlar bilecektir ki Binance işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası. Daha önce farklı kripto paraların Binance’de listelenmesinden sonra bu tarz yükselişlere şahit olmuştuk. Uzun zamandır Bitcoin ve alt coinlerdeki durağan ve düşüş eğilimli gidişat bir çok yatırımcının canını sıkmış ve insanların bir çoğu kazanmayı bırak kaybetmekteler. Selfkey (KEY) token tahminime göre bir kaç spekülatörün yüklü meblağda alım yapmasıyla yükselişe geçmiş olmasıdır. Yükselişe geçmesiyle birlikte Binance’deki diğer üyelerde alıma geçti ve aşırı alımlar sonucunda pump oluştu ve fiyat ara düşüşleri (düzeltmeleri) saymazsak 6 kat yükseldi. 24 saatlik Selfkey işlem hacmi 50 Bin Bitcoin’e kadar çıkmış olması bize bu fiyat oluşumunu gayet net ve açık şekilde gösteriyor.

Buraya Dikkat!

Bu piyasada uzun zamandır olanlar bilirler fakat yeni yatırımcılar için bir uyarıda bulunmak gerekiyor. 4 günde 6 kat artan bir kripto parayı nasıl olsa yükseliyor diyerek tepeden almak %100 kumar oynamaktır. Bu tarz yükselişlerin ardından bir çok insan yükselen coin-token hakkında olumlu şeyler yazmaya ve dayanaksız hayallerini gerçekmiş gibi internette her mecrada yayarlar. Bu tarz yorum ve söylemlere inanıp zaten 4 günde yeterince pump görmüş bir tokeni tepeden almak mantıklı mı?

4 günde 6 kat arttı artık düşecek diye bir kural tabii ki yok fakat emin olun daha fazla yükselmesinden ziyade düşme olasılığı daha fazladır. Çünkü işlem hacmine bakıldığında zaten kazanan balinalar çoktan kazanmıştır ve yüksekten küçük yatırımcıya satmaya başlamıştır. Gözü kapalı yüksekten alanlar ne yazık ki böyle durumlarda genellikle üzülen taraf oluyor.

Selfkey (KEY) İşlem Gördüğü Borsalar

  1. Binance
  2. Kucoin
  3. OKEx
  4. Gatecoin
  5. Tidex
  6. RightBtc

Yorum Yap