Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri

2
266

Girişimci bir ruha sahip bir insansanız ve kendi işinizi yaparak kazanç elde etmek istiyorsanız size vereceğimiz 10 iş fikri var. Yeni bir iş kurarken en zor şey sermaye bulmaktır. Aslında bu yazıda sizlere sermaye gerektirmeyen veya çok az bir sermaye ile yapabileceğiniz işlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle kendi işinizi yaparak para kazanmayı istiyorsanız ilk olarak hangi işe ilginizin olduğunu düşünüp karar vermelisiniz. Seçeceğiniz işten eğer zevk almayacaksanız o işe hiç girmenizi tavsiye etmem. Çünkü zorla yapacağınız bir iş sürekliliğini yitirir ve verimsiz çalışırsınız, verimsiz çalışınca da yavaş yavaş bu işten kazancınız düşer ve tamamen yok olmaya yüz tutar. Şimdi kendi işinizi yapabileceğiniz iş fikirlerini sıralayarak yazalım. Sizde kendinize en uygun olanını yapabilirsiniz.

1-Grafik tasarımcı
Grafik tasarımcılar , müşterileri için logolar, web siteleri ve reklam afişleri geliştirmektedirler. Bu konuda yeteneğiniz varsa grafik tasarımı işini kendi evinizden bile yürütebilirsiniz.

2-Yazarlık
Yazarlık konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız reklam yazarlığı, blog yazma, editörlük farklı çeşitlerde işler yapabilir ve bunu sadece internet üzerinden yürüterek para kazanabilirsiniz.

3-Video Düzenleyici
Çekilmiş videolarda bulunan hataları düzeltilmesi ,videolara ses veya içerik eklenmesi ya da bir video içeriği yaratmak ile ilgili bilgi sahibi iseniz ve gerekli video programlarını kullanabiliyorsanız bu yolla da kolayca para kazanabilirsiniz.

4-Ses Oyunculuğu
Ses tonunuza güveniyor ve düzgün bir diksiyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız reklamlar,sesli kitap ve e-öğrenme işinden kazanç elde edebilirsiniz.

5-Sesli kopyalama
Bir firma tarafından size gönderilen ses dosyalarını dinleyip , dijital ortamda yazıp, doküman halinde şirkete gönderebilir ve bu yolla gelir elde edebilirsiniz.

6-Danışmanlık
Konusunda uzmanlaştığınız herhangi bir sektörde şirket yada kamu kuruluşları ile bilgilerinizi , deneyimlerinizi paylaşarak iyi gelirler elde edilebilir. İlgili alanda uzman olmanız ve belirli sertifikalara sahip olmanız gerekiyor. Donanımlı bir insan olmalısınız ki şirket sizi önemseyerek danışmanlık görevini versin. Danışmanlar genel olarak her işte yüksek maaşlar almaktadırlar.

7-İnsan kaynakları
İnsan kaynakları , işe alma, iş eğitimi, personel takibi gibi görevleri içermektedir. Bu iş kolunda aynı anda birden fazla şirkette çalışmanız mümkündür. Bu da gelirinizi katlayarak arttırmanıza olanak sağlar.

8-Bilgi Teknolojisi Danışmanlığı
Bilgi Teknolojisi danışmanı olabilmek için, bilgisayar yazılım ve donanımları ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız, daha doğrusu uzman olmalısınız desek daha yerinde olur. Çıkacak herhangi bir soruna müdahale yada yeni bir yazılım önerme konusunda şirketlere yardımcı olabilirsiniz.

9-YouTuber Olmak
Son yıllarda oldukça revaçta olan bir olay Youtuber olmak. Hem eğlenip hem para kazanmak için aslında mükemmel bir imkan diyebiliriz. Sizde kamera karşısında heyecanlanmayan ve özgüveni yüksek biriyseniz videolar çekerek youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

10-Örgü İşçiliği
Ev hanımları için kültürümüzde de olan kazak, şal ve örgü işleri yaparak para kazanmak iyi bir iş fikri olarak karşımıza çıkıyor. El işleri zaman alan ve zor bir zanaat olduğundan dolayı da oldukça iyi fiyatlara satılmaktadır. Sizde eli böyle işlere yatkın biriyseniz ve evde bolca vakit geçiriyorsanız örgü işi yaparak paranızı kazanabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Fikir olarak sizlere katılıyorum gayet güzel fikrlerde bulunmuşsunuz. Ancak şöyle bir şey var bunlar artık çok yapılan şeyler arasına giriyor böyle olunca ya bunları en iyi yaparak para kazanacaksınız ya da gerçekten işi bileceksiniz.

Yorum Yap