Sinüzit Sorununa Bir Günde Veda Ettiren Sinüzit Ameliyatı

0
160

Sinüzit çok eskilerden bu güne kadar halen devam etmekte ve her geçen gün artmakta olan bir hastalıktır. Kimileri için herhangi bir rahatsızlık olmasa da kimisi için de baş ağrısı, uyku bozukluğu,  tat ve koku alma hissinin azalması, ağızdan nefes alarak üst solunum yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar olabilmektedir.

Bazen basit bir kemik eğriliği bazen de burun eti şişmesi bu rahatsızlığa sebep olmaktadır. Hatta burun içinde olmaması gereken kitlesel oluşumlarda olabilmektedir. Ayrıca alerji  ve hava kirliliğine sebep olmaktadır.En sık görülen şikayetler arasında ise burun etlerinin şişmesi veya büyümesi Sinüzit oluşturmaktadır.

Sinüzit Ameliyatı İçin Doktor Seçimi ve Sinüzit Ameliyatı

İster estetik burun ameliyatı olsun, ister Sinüzit Ameliyatı olsun doktor seçimine zaman ayırarak dikkat edilmelidir. Bu konuda ameliyat olan yakınınızdan da bilgi alabilirsiniz. Doktorun deneyimli olmasına ve yapmış olduğu ameliyatların sonuçlarına bakmalı karar vermeden önce başka doktorlar ile de görüşmek doğru verilmiş bir karar ve araştırmadır.

Bu operasyon için yapılan ameliyatlara rinoplasti, septoplasti  ve konkaplasti denilmektedir. Senoplasti burun kemiğini düzeltmek için yapılır. Konkaplasti burun eti şişlikleri için yapılır, rinoplasti ise burnu yeniden şekillendirmek için yapılmaktadır. Bunun içindir ki Sinüzit sorununa müdahale yapan doktorun, herhangi sorun oluşursa düzeltebilecek bilgi ve tecrübeli olması gerekir.

Sinüzit Ve Diğer Nedenleri Nedir?

  • Burunda doğuştan meydana gelen yapı bozukluğu
  • Sonradan oluşan kaza düşme ve darp gibi travmalar
  • Enfeksiyon oluşumu ve burun etlerinin şişmesi
  • Burun orta bölmesi olan kıkırdak eğriliği

Sinüzit  alerji hastalıklarında da görülmektedir. Bu konu hakkında daha geniş bilgi için ise www.sinuzit.gen.tr hizmet alabilirsiniz.

Sinüzit Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Sinüzit Tedavisi ile Sinüzit Ameliyatı ile beraber bu sorunun çözülmesi için fiyat farkı vardır. Bütün ameliyatlar kişiye özeldir. Sinüzit Ameliyatı da kişiye, doktora ve hastaneye göre farklılık gösterebilir. Muayene sonucun da tam olan fiyat ne ise o verilemektedir.

Sinüzit Ameliyatı  Nasıl Yapılır?

İlk önce Sinüzit  nedeni araştırılmalıdır. Eğer fiziksel bir rahatsızlık sebep oluyor ise Sinüzit Ameliyatı  ile sorun çözümlenir. Gelişen teknoloji sayesinde Burun Estetiği Ameliyatı ile Sinüzit rahatsızlığında aynı ameliyat ile başarılı bir şekilde giderilmektedir. Bu sayede hasta aynı anda hepsinden de kurtulmaktadır. Ameliyat sonrasında ise sigara kullanımına ani sıcaklık değişimlerine ve sümkürmemeğe dikkat edilmelidir. Burun içini nemlendirmek için burun spreyi gibi nemlendiren ve iyileşme süresini hızlandıran spreyi mutlaka kullanılmalıdır. Ameliyat olmadan ilaç ile tedavi olunabilir. Fakat ilaç tedavileri pek fazla sonuç vermez. Ameliyattan sonra ise en geç bir ay içinde iyileşme tamamlanmış olmaktadır. Diğer önemli konulardan biri de burun etleri en çok sigara içenlerde oluşur ve daha da şişer. Sinüzit Ameliyatı  ve risk oluşumu yapılan cerrahi yönteme göre değişmektedir. Ameliyat sonrasın da ise kanama da olabilir. İyileşme döneminde ise burun içinde kabuklanma ve kuruluk görülmektedir. Merak ettiğiniz tüm konuları riskleri ve önemi gibi tüm soruların cevabını Sinüzit için özel oluşturulmuş web adresinden bulabilirsiniz ayrıca yapılan hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap