Tron (TRX) Almak Mantıklı Bir Tercih Mi?

0
94

Birçok kişi Bitcoin’in çılgın yükselişinden faydalanıp para kazanmayı başardı fakat daha sonrasında 2018 yılı başından bugünlere kadar inişli çıkışlı grafiğiyle düşmeye devam etti. Bu süre zarfında tabiki kaybedenler de oldukça fazla. Kripto para piyasasının olağanüstü hızla büyümesiyle birlikte Bitcoine ve diğer büyük kripto paralara rakip olmak için de her geçen zamanda yeni coin’ler çıktı ve çıkmaya devam ediyor. Çıkan yüzlerce kripto para arasında hiç işe yaramayan da var çok başarılı olan da…

Başarılı olanlardan biride kuşkusuz Tron (TRX). Sanal paralar aşırı dalgalı şekilde fiyatlanırken içlerinde en iyi olan ve işlem hacmi fazla olanlar sağlam altyapıya, düşük işlem maliyetine ve yenilikçi teknolojik gelişmeleriyle hayatını sürdüren coin’lerdir.

Tron‘un en iyi kripto paralar arasında olmasını piyasa değeri olarak ilk 10.sırada olmasından anlayabiliriz. Tron şuanda dolar bazında 0.048973 $ seviyesinden işlem görmektedir. Tron (TRX) TestNet’i başarıyla yayınladı ve sadece birkaç hafta önce MainNet‘i başlattı. Tron (TRX) sanal para piyasasının zirveyi gördüğü 2018 yılı başlarında 0.26 Doları görmüştü. Daha sonrasında piyasaya gelen çöküşle 0.025 dolarlara düşmüştü.

Tron (TRX) başarılı bir kripto para dememizin diğer bir göstergesi de ortalama 100 farklı borsada işlem görmesidir. Kötü ve ne olduğu belli olmayan kripto paraları hiçbir borsa sahibi platformunda listelemez. Tron için önemli gelişmelerden biri de dünyanın en büyük borsası binance‘de TRX/USDT işlemlerinin başlamasıdır.

İşlem hacmi olarak baktığımızda ise tüm kripto paralar arasında günde en çok alım-satım olan 6.kripto para Tron‘dur. Bu da Tron’un piyasada ne kadar önemli bir yere sahip olduğunun bir göstergesidir.

Son olarak en önemli haberlerden biri de geçtiğimiz günlerde Tron (TRX) kurucusu Justin Sun‘ın BitTorrent’i satın almış olması. Söylentilere göre 140 Milyon dolar bedel ile BitTorrent’i satın aldı. BitTorrenk ortalama 170 Milyon kullanıcıya sahip bir platform. Henüz bu platformun Tron’a ne gibi bir faydası olacağını bilemiyoruz fakat bu satın almanın da mutlaka altında önemli sebepler yattığını düşünüyoruz ve bu da Tron için gelecekte çok önemli gelişmelerin yaşanacağına işaret etmektedir.

 

Yorum Yap