Türkiye Blockhain & Bitcoin Konferansı 1 Mart 2018

0
318

1 Mart’ta İstanbul, modern dünyada blok zincir teknolojisi ve kripto para piyasasının rolünü incelemek üzere geniş bir Blockchain & Bitcoin Konferansı Türkiye etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Neden Türkiye?

Ülke, blok zincir teknolojisi ve kripto para piyasasında oldukça ilgili ve bu ilgi her geçen gün artıyor. Şu anda, ülke TL-Bitcoin ve BTCTurk ve kripto ödeme sistemi Payza ve Bitwala’nın başarılı dijital varlık değiş tokuşuna sahip. Uluslararası çalışmaların sonuçlarına göre, ülkedeki Bitcoin meraklılarının sayısı her geçen gün artıyor.

Yetkililer, kripto para birimleri konusunda henüz resmi bir pozisyon geliştirmedi. 2013’te dijital varlıkların kullanılması riskli olduğunu ilan ettiler; Ancak, 2017’de anlatılanlar dramatik bir şekilde değişti. Kasım ayı başlarında Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, teorik olarak kriptokrasiden yararlanarak ülkenin finansal istikrarını sağlamak mümkün olduğunu söyledi.

Konferansın organizatörü, 2017’de tüm dünyada 11 başarılı Blockchain & Bitcoin Konferansı gerçekleştiren uluslararası bir şirket olan Smile-Expo‘dur. Bu etkinlikler binlerce ziyaretçiyi cezbetmiştir ve Blockchain & Bitcoin Konferansı Moskova, Rusya’da en büyük olanıdır. Şirket, kriptokrasi için gelişim umutlarını gördüğü için şimdi Türkiye pazarına giriyor.

Konferans; geliştiriciler, girişimciler, finansal uzmanlar, yatırımcılar, iş melekleri, avukatlar, güvenlik çözümleri sağlayıcıları, blok zinciri başlangıç ​​yazarlarının yanı sıra bankacılık ve finans kuruluşları, kredi şirketleri ve ödeme sistemleri temsilcileri için ilginç olacak.

Blockchain ve Bitcoin Konferansı Türkiye’de neler olacak;

  • Blockchain teknolojisi ve buna dayalı pratik çözümler.
  • FinTech ve Blockchain.

Konuşmacılar arasında yetkililerin blok pazarı ve fintech alanındaki Türk pazarının liderlerinin yanı sıra şifreleme alanında en etkili kişiler temsilcileri.

Etkinlikte şirketlerin en son madencilik ekipmanlarının yanı sıra yenilikçi blok-tabanlı yazılımlar ve uygulamalar sunacağı bir sergi alanı da yer alacak.

Konferansın resmi dili İngilizce’dir.

Bilet satışı şuanda açık. 31 Ocak 2018 tarihinden önce bilet satın alırken %60’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi Blockchain & Bitcoin Konferansının Türkiye’deki resmi web sitesinde bulabilirsiniz: https://goo.gl/T8D9fT

Yorum Yap