Üniversite Öğrencileri İçin Ek İş Fikirleri

2
875

Üniversite okuyanların birçoğu ailelerinden aldıkları parayla ve aldıkları burslarla yetinmek zorunda kalmaktadır. Bursu herkes alamadığı gibi durumu iyi olmayan aileler çocuklarına fazla harçlık veremediği için üniversite öğrencileri bin bir zorluklarla kıt kanaat okuyor. Bunun için ek işlere yöneliyor. Aslında ek iş yapmak sadece mecbur olanlar için değil daha fazla para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyen herkesin çokça kullandığı bir yöntemdir.

Üniversite öğrencilerine ek iş olarak önerebileceğimiz fikirleri aşağıda başlıklar altında kısaca sıraladık;

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Üniversite öğrencilerinin aslında en  rahat yapabilecekleri bir ek iş fikri özel ders vererek para kazanmaktır. Tabi bunu okuduğunuz bölümün son sınıfına gelince daha iyi yapabilirsiniz çünkü branşınızla ilgili yeterince bilgi sahibi olmuş olacaksınız ve bunları öğrencilerinize daha doğru şekilde aktaracaksınız.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yine okuduğunuz bölümle ilgili veya uzmanlığınız olan, bilginiz olan bir alanda yazılar, makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Bununla ilgili ayrıntılı bilgiyi daha önceden yazdığımız şu yazımızda bulabilirsiniz; Oturduğunuz yerden yazı yazarak para kazanın!

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

Tabi bu alan diğer para kazanma yöntemlerine göre biraz daha teknik bilgi istese de uğraşınca kolayca kavrayabilirsiniz. En basit şekilde blogger üzerinden bir blog sitesi açarak işe başlayabilirsiniz. Mesela elektronik mühendisliği okuyorsanız bu alanla ilgili bir site açabilirsiniz.

Bu fikirlerin dışında reel olarak iş yapmak isterseniz, part time büfe, restorantlarda çalışabilirsiniz. Bu tarz yerler sıklıkla part time eleman alımı yapmaktadır.

2 Yorum

Yorum Yap