Vakıfbank Konut Kredisi Ve Detayları

0
201

Günümüzde hemen, hemen her alanda insanların çeşitli ihtiyaçları sebebi ile kredilere ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu kredileri banka aracılığı ile müracaatlar yapılmakta ve değerlendirmeye alınmaktadırlar. Kredi alanında en çok ihtiyaç duyulan kredi türü konut kredisi olup insanlar ev almak için bu krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Konut kredisinde en avantajlı kullanım haklarını Vakıfbank vermekte olup, bu banka ile konut kredini alabilirsiniz. Konut kredisinde Vakıfbank birçok aileye destek vermekte olup aileleri ev sahibi yapmanın onuru ve gururunu yaşamaktadır.

 Konut kredisi almak için Vakıfbank neleri istemektedir?

Vakıfbank konut kredisi almak isteyen vatandaşlar için belirli prosedürler uygulamaktadır. Bu prosedürler arasında öncelikli olarak alacak olduğunuz ev belli olması gerekmektedir. Alacağınız evi karar verdikten sonra bankaya evin tapusu ile gidip müracaat yapmanız yeterli olmaktadır. Vakıfbank tarafından evinize değeri için eksper gönderilmekte olup eksperin verdiği değere göre kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kesinlikle banka konut kredisini evin değeri oranında vermekte olup daha üst meblağı vermemektedir.

Vakıfbank konut kredisi konusunda detaylı bir araştırma yapmakta olup bu krediyi ödeme güçlüğü çekecek insanlara istenilen oranda vermemektedir. Verilen kredi ile ödeme süresi içerisinde ev banka tarafından ipotek edilmekte ve kredi bitiminde bu ipotek kaldırılmaktadır. Olası ödememe durumuna göre ev değerinde banka tarafından satılmakta ve faiz uygulaması süreci başlatılmaktadır.

 Vakıfbank konut kredisi kullandırma aşamasında gerekli olan evraklar nelerdir?

Vakıfbank konut kredisi verme işlemlerinde bir takım evraklar istemektedir. Konut kredisi yapan kişinin TC kimlik fotokopisi, kişinin ücret bordrosu, evin tapusunun fotokopisi, bir adet kefil ve kefilin ücret bordrosu, kefilin TC kimlik fotokopisi gerekli olmaktadır.

 Vakıfbank konut kredisini ne kadar zamanda vermektedir?

Vakıfbank konut kredisini en hızlı şekilde veren tek bankadır. Kredi ortalama ya aynı gün içerisinde ya da takip eden ilk günde olumlu olduğu anda vermektedir.

Yorum Yap