Vakıfbank’tan Araç Sahibi Yapan Taşıt Kredisi

0
232

Araç sahibi olmak isteyenler ya da aracının modelini yükseltmek isteyenler taşıt kredileri ile bu imkâna kavuşabilir. Taşıt kredisi her banka tarafından müşterilerine sunulan bir kredi hizmetidir. Vakıfbank ile taşıt kredisi çekmek isteyenler için faiz oranlarını, ödeme seçeneklerini, kredi tahsis ücretini ve hayat sigortası fiyatlarını sizler için araştırdık.

 

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI

 

Son dönemde yapılan faiz indirimlerine duyarsız kalmadığı görülüyor Vakıfbank’ın. Vakıfbank faiz oranlarını taşıt kredileri için 1,30 seviyesine kadar indirmiş durumda. Bankanın faiz oranlarını indirmesi sayesinde taşıt almak isteyenlerde emellerine kavuşabiliyor artık.

 

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ VADESİ

 

Son çıkan yönetmelik ile vade oranları tüketici kredilerinde arttırıldı. Fakat taşıt kredilerinde faiz oranları aynı şekilde kaldı. Banka taşıt kredilerinde 48 ay vade uygulanmaktadır Vakıfbank tarafından. Diğer tüm bankalarda en fazla 48 ay vade yapmaktadır müşterilerine.

 

VAKIFBANK KREDİ TAHSİS ÜCRETİ VE HAYAT SİGORTASI NE KADAR?

 

Vakıfbank çekilen taşıt kredisinin yüzde 0,5′ ine kadar kredi tahsis ücreti almaktadır. Bu alımlar müşterilerin hesaplarından düşülür ya da kendileri isterse bu oranda kredinin üzerine koyularak kredi çekilir. Hayat sigortasında fiyat değişmektedir. Her bankanın hayat sigortası ücreti farklılık göstermektedir.

 

ARAÇ DEĞERİNİN NE KADARI KREDİ OLARAK KULLANILIR?

 

Aracın değerinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmının %50’si 50.000 TL üzeri olan kısmında %40’ı kadar olan kısmını kredi olarak kullandırabilmektedir Vakıfbank. Bu oranı banka isterse değiştirebilir. Banka yetkilisi tarafından taşıt kredisi hızlı bir şekilde kullandırılmaktadır.

 

Banka müşterilerini kredi çekerken fazla bekletmeden kredi kullandırılmaktadır. Vakıfbank ile 50.000 Türk lirası taşıt kredisi kullanacak olan bir müşteri aylık yüzde 1,30 faiz oranı üzerinden hesaplanan faize göre 71.406,07 Türk lirası geri ödenmektedir. Vakıfbank’tan kullanılan taşıt kredisinde yıllık toplam maliyet 20,7664 olacaktır.

Yorum Yap