Vertcoin Projesinin Twitter Hesabını Dolandırıcılar Hackledi

0
84

Bir grup dolandırıcı, Vertcoin projesinin resmi Twitter hesabına erişti. Bundan yararlanarak, bilgisayar korsanları, kullanıcılara 10 BTC’nin dağıtımını açıkladıkları bir mesaj yayınladı. Promosyona katılmak için, her bir kişinin 0.005 BTC miktarını mesajda belirtilen cüzdana transfer etmesi gerekiyordu. Böyle bir ifade toplumun üyeleri arasında şüpheler uyandırdı. Böyle bir dağıtımın projenin temsilcileri tarafından daha önce açıklanmadığı göz önüne alındığında, tweet bu sosyal ağda giderek artan sayısız aldatmaca mesajlarına çok benziyordu.

Bir süre sonra, Vertcoin’in geliştiricilerinden biri olan Mr. James Lovejoy, kullanıcıların endişelerini doğruladığı bir bildiri yayınladı. “Twitter’daki hesabımız saldırıya uğradı. Üzerine kontrolü geri almak için, sosyal ağın desteğiyle bağlantı kurduk. Dağılımlara hiç katılmayın, fonlarınızı dolandırıcılara aktarmayın “– diye yazdı Sayın Lovejoy’u.

Dolandırıcıların istenen sonucu elde edemediklerini belirtmek gerekir. Scam-twitte belirtilen cüzdana aktarılan para 0.007 BTC’den daha azdı. İstenen miktar sadece bir kişi tarafından aktarıldı. İnsanlar kendi paralarını şüpheleri sayesinde kurtardılar.

Yorum Yap