Web Tasarım ve SEO Danışmanlığı

0
134

İnternetin e ticaret alanında aktif hale gelmesi, beraberinde web tasarım gibi kurumsal kimlik belirleyen işlemlere ihtiyaç yaratmıştır. Web tasarım günümüzün en kapsamlı sektörlerinden biri haline gelmiştir. İnternette satış yapmak isteyen kişiler öncelikle düzenli ve kalıcı bir siteye ihtiyaç duyarlar. Bunun nedeni arama motoru üzerinde sonuç alabilmektir. Ancak bu noktada farklı tekniklere de ihtiyaç olduğunu eklemek gerekir. Yani siteyi kurmanız tek başına yeterli olmaz. Ayrıca bunun içerikleri ve diğer detayları da önem kazanır.

SEO Çalışması Nedir?

SEO çalışması internette sizi üst sıralara çıkaracak bir yöntemler bütünüdür. Bu çalışmalarla daha fazla kişiye ulaşarak çözüm getirebilirsiniz. Çözümden kasıt reklam ve satış yapmak, ayrıca akılda kalmaktır. Yani siz internette ne kadar üst sırda görünürseniz o kadar iyi sonuçlar alınır. Bunun için arama motorunun taleplerini yerine getirmek gerekir. Yani örnekle açıklanırsa Google, belli başlı kriterlere sahip makaleleri ve siteleri üst sıraya çıkarır. Özgün olmayan makaleler daha az görünür, hatta hiç görünmez. Ayrıca anahtar kelime kullanımı, başlık ve alt başlık detayları, fotoğraf ve diğer ayrıntılar da arama motorunda görünme şansınızı etkiler. Örneğin ilk ve son paragraflarda kullanılan anahtar kelimeler, bu kelimelerin başlık ve alt başlıklarla aynı olması son derece önemlidir. Kullanılan anahtar kelimeler mutlaka sık aranan kelimelerden seçilmelidir. Yani alakasız bir konuda olmamalıdır.

SEO Danışmanlığı Nedir

SEO danışmanlığı bir firma ya da site için SEO çalışmalarının bütününü kapsayan bir uygulama hizmetidir. Yani sizi internet üzerinde daha fazla görünür hale getiren içerikler hazırlanır. Ayrıca diğer ayrıntılar, düzenli takip gibi ayrıntılar da önemlidir. Yani sitedeki gelişmeler mutlaka görülmelidir. Buna göre de uygulamalar eklenebilir. Değişiklikler yapılır.

Yorum Yap