Yurt Dışındaki Bankalardan Kredi Almak

1
278

Ülkemizdeki kuruluşlardan yeterli düzeyde hizmetten faydalanamayan veya bu hizmetten memnun kalmayan kişiler yurt dışından kredi alabilme imkanlarını araştırmaktadırlar. Yurt dışında sadece bankalardan değil bazı finans kuruluşlarından da kredi alabilme şansınız vardır. Yani Türkiye dışındaki bir ülkeden gerekli şartları sağladığınız durumda kredi bulma şansınız biraz daha artmaktadır.

Peki, bu şartlar nelerdir? Bu finans kuruluşları bizim ülkemizdeki gibi kefil veya bir maaş bordrosu ya da sosyal güvence aramamaktadır. Tek baktıkları durum mal varlığınızı belgelendirmeniz olacaktır. Mal varlığı olarak kastedilen ise bir eve sahip olmanız, bu evden bir kira gelirinizin olması, arsaya sahip olmanız, tarla vb. gayrimenkullerinize yoğunlaşmaktadırlar.

Yurt Dışından Kredi Almanın Aşamaları

Bu kuruluşlardan kredi alabilmek için başvurduğunuz kurum dosya açabilmek için öncelikle sizden bir miktar dosya işletim ücreti talep edeceklerdir. Bunun ardından ise size kredi vermeleri için onlara sağladığınız, güvence verdiğiniz malların delillerini istemektedirler. Bir arsanız, eviniz, mal varlığınız varsa tapusunu; eğer serbest meslek sahibi biriyseniz yıllık nakit akışlarını gösteren nakit akış tablosunu vb. belgeleri göndermeniz istenir.

Sizden istenen belgeleri de doldurup karşı tarafa gönderdikten sonra 15 gün gibi bir sürede size kredi talebiniz ile ilgili olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır. Eğer ki bu yanıt olumlu olarak gelmişse bankanın sizin mailinize gönderisinde kredinizin akışı yer almaktadır. Bu akışta aylık ödeme miktarları, toplam alım bilginiz e faiz oranları gibi bilgiler yer almaktadır. bu gelen maile olumlu yanıt vermeniz bütün şartları kabul etmeniz halinde talep ettiğiniz kredi miktarını hesabınızda görebilirsiniz. Böylece yasal aşamaları tamamlamış olursunuz.

Yurt Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Ülkemizdeki Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi bankaların yurt dışında çok fazla şubesi vardır bunlara başvurmanız halinde kredinizin olumlu sonuçlanması yüksek bi ihtimaldir.

1 yorum

Yorum Yap