Ziraat Bankası ATM Kartsız Para Çekme

0
466

Ziraat Bankası ATM’lerinde sadece kartla işlem yapılmamaktadır. Kartsız işlem sayesinde kartınız yanınızda olmasa bile gerekli bilgilerinizi girdiğiniz taktirde hesaplarınıza erişmeniz mümkün kılınmıştır.

En Yakın ATM

İnternet üzerinden veya Ziraat Mobil uygulaması sayesinde bulunduğunuz konuma en yakın ATM’yi tespit edebilirsiniz. Kendinize en yakın ATM’ye en rahat yollardan hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Para Çekme

Ziraat Bankası ATM’sine ulaştığımızda ATM ekranında bulunan kartsız işlem bölümüne girin. Bu bölüme girildiğinde banka bizden bazı bilgiler istemektedir. Bu bilgiler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ve hesabınıza kayıtlı cep telefonu numaranızdır. Gerekli bilgileri eksiksiz girerek bir sonraki menüye geçiş yapacaksınız sistemde kayıtlı olmayan cep telefonu numaraları ya da TC kimlik numaraları geçersiz sayılmaktadır.

Gerekli bilgileri girdikten sonra hesaplarınızın bilgilerini göreceğiniz para çekmek istediğiniz hesabı seçin ve seçtiğiniz hesabın şifresini girin. Daha sonra SMS ile cep telefonunuza gelen şifreyi ATM’de gerekli alana girin. Şifre girildikten sonra işleminizi gerçekleştireceğiniz hesabınıza para çekme bölümünden tutar kısmını girin. Tutar kısmını onayladıktan sonra paranız size teslim edilecektir. Bu kadar işlemle uğraşmak yerine hesap kartınızı yanınızda taşıyarak çok daha rahat para çekmeniz mümkün olacaktır. Kartsız para çekme işlemi acil durumlar ya da yenilenen kartların sahiplerine ulaşması arasındaki zaman diliminde kart sahibinin mağdur olmaması için tasarlanmıştır. Kartsız işlem banka müşterileri açısından çok kullanışlı ve zor durumlarda hızlı para çekme yollarından biridir. Bir banka şubesi aramak veya sıra beklemek yerine kartınız olmasa da ATM’lerden rahatça para çekebilirsiniz.

Cep Telefonunuz Sisteme Kayıtlı Mı?

Cep telefonunuz sisteme kayıtlı değilse müşteri hizmetlerini arayarak mevcut telefon ve diğer bilgilerinizi güncel hale getirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri arayan kişinin hesap sahibi olduğunu onaylamak için size bazı sorular soracaktır. Anne kızlık soyadı, TC kimlik numaranız, baba adınız ve buna benzer kişisel bilgilerinizi verdikten sonra müşteri hizmetleri mevcut numaranızı güncel hale getirecektir.

Yorum Yap